Nová „Kniha fotografie“, R. Sejkot, V. Hlaváč z CIIRC

Dva pracovníci CIIRC ČVUT, profesionální fotograf Roman Sejkot a učitel počítačového vidění Václav Hlaváč, napsali Knihu fotografie / od fotogramu k výpočetní fotografii.

Jedná se o výpravnou učebnici uvádějící velmi kompaktně odpověď na otázku: „Jak se mám naučit fotografovat?“. Kniha fotografie poskytuje v první řadě teoretické základy, umělecké i technické, včetně pohledu na fotografování v širší souvislosti. Ve druhé řadě kniha učí čtenáře praktickým fotografickým dovednostem. To vše velmi stručně a ilustrováno fotografiemi. Ve třetí a poslední řadě kniha v závěrečných dvou kapitolách ukazuje vybrané studentské práce, tj. sérii deseti fotografií na každý rok zadaná témata a jednostránkové eseje. Série fotografií i eseje vyhrávaly ve studentské soutěži ve volitelném předmětu Zpracování digitální fotografie vyučovaném každoročně v letním semestru na Fakultě elektrotechnické ČVUT, a to počínaje školním rokem 2008/2009.

Kniha fotografie je v pevné vazbě, ve formátu A4 naležato, a je kvůli fotografiím kvalitně vytištěna na dobrém papíru. Kniha má příznivou cenu, jelikož polovinu z prvního nákladu jeden tisíc kusů koupilo ČVUT a používá ji při letošních oslavách 310. výročí ČVUT.

Knihu fotografie si můžete koupit buď osobně v prodejně Vydavatelství ČVUT v Národní Technické knihovně v areálu ČVUT v Praze 6, Dejvicích nebo v e-shopu Vydavatelství ČVUT jako položku (sem klepněte).

Autoři Roman Sejkot, Václav Hlaváč
Název Kniha fotografie / Od fotogramu k výpočetní fotografii