Petice zaměstnanců a členů CIIRC ČVUT

Na schůzi zaměstnanců a členů CIIRC ČVUT byl v pátek 7. 9. 2018 jsme se rozhodli, že vytvoříme petici, kterou podepíšeme elektronicky. Text petice k Akademickému senátu ČVUT a rektorovi ČVUT je:

Prohlášení zaměstnanců a dalších členů CIIRC

My, níže podepsaní souhlasíme s následujícími dvěma prohlášeními:

1. Rektor ČVUT doc. V. Petráček prohlásil 3. září 2018 ve vysílání veřejnoprávní televize v pořadu Studio ČT24:
    „Jistě neočekáváte, že budu na veřejnosti řešit detaily důvodů (odvolání profesora Maříka z funkce ředitele CIIRC), které jsou interní záležitostí školy a všichni zainteresovaní jsou s nimi seznámeni. Jako uvnitř organizace.“
    Po tomto vyjádření rektora ČVUT my, zaměstnanci a další členové CIIRC, prohlašujeme, že jsme dosud rektorem nebyli seznámení, a to i přes rektorovy opakované sliby, s důvody, proč rektor 4. června 2018 odvolal prof. V. Maříka z místa ředitele CIIRC ČVUT.
  2. Podporujeme transformaci CIIRC na fakultu ČVUT potřebnou pro dosažení odpovídající akademické samosprávy.

V angličtině:

CIIRC employees and members Statement of Support

I, the undersigned, hereby declare that I fully support the following two statements:

1. The Rector of the CTU in Prague the Associate Professor V. Petráček made the following statement broadcast by Czech public TV in the program Studio ČT24 on Sept. 3,  2018:
    „You surely do not expect, that I will deal the details (of the Prof. V. Ma
    řík’s dismissal from CIIRC director post) publicly. These are internal matters of the university and all involved employees were informed. Inside the organization.“
    Following this rector’s statement, we CIIRC employees and members, declare that we have not been informed so far, in spite of repeated promises made by the rector, about the reasons, for which the rector removed Professor V. Mařík’s from the CIIRC director position of on June 4, 2018.
  2. We support the transformation of CIIRC to a new CTU faculty needed to achieve corresponding academic autonomy.