AI v Česku. Lepší, než si myslíte! Diskutoval T. Mikolov

0
397

Zdroj: Aspen Institute

Technologie využívající umělou inteligenci (AI) jsou všudypřítomné a setkáváme se s nimi v každodenním životě. Raketový růst implementace AI je doprovázen nejistotou a neporozuměním. Proto je nezbytné, aby byl pojem AI demystifikován a rozšířilo se povědomí o její prospěšnosti mezi širokou veřejnost.

Důležitý je i multidisciplinární přístup k AI, který však v České republice čelí překážkám, jako je skepticismus či nedostatek spolupráce mezi státní a soukromou sférou, univerzitami a dalšími aktéry. Česká republika se může chlubit špičkovými odborníky a má potenciál stát se světovou velmocí v AI. Ale jak na to?

Vystupující:

Pavel Kordíkproděkan pro spolupráci s průmyslem, ČVUT / spoluzakladatel Recombee a unico.AI

Tomáš Mikolovsenior researcher, CIIRC ČVUT

Jakub Nešetřil, zakladatel a CEO, Česko.Digital

Michal Pěchouček, CTO, Avast / profesor, ČVUT

Marek Rosa, zakladatel, CEO a CTO, GoodAI a Keen Software House

V rámci debaty budou prezentovány výsledky české části srovnávací studie Umělá inteligence v soukromém a veřejném sektoru v Polsku a České republice, která vznikla ve spolupráci Aspen Institute Central Europe s polským Centrem pro mezinárodní vztahy (Centrum Stosunków Międzynarodowych – CSM). Českou část studie zpracovali Daria Hvizdalovapartnerka v Mainware/JHV ENGINEERING, a Martin Faťun z Technologického centra Akademie věd ČR.

Prezentace AI studie:

Daria Hvizdalova, partner, Mainware / JHV Engineering

Moderátorka:

Sara Polakprg.ai, Aspen Young Leaders Program alumna

Celý záznam diskuse sledujte zde