Vánoce v létě s Nadací Jedličkova ústavu na CIIRC ČVUT

0
3128

Zaměstnanci Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC ČVUT) uspořádali dne 26.6.2018 happening, jehož motivem jsou „Vánoce v létě“. Akce se konala na podporu prof. Vladimíra Maříka, který byl 4. června odvolán z postu ředitele CIIRC. Cílem je využít společnou energii v CIIRC a nasměrovat ji k potřebným tak, jak jsme tomu zvyklí hlavně ve vánoční čas. Proto se pracovníci CIIRC  ČVUT rozhodli podpořit Nadaci Jedličkova ústavu.

Celá výzva k dispozici zde: Výzva-zaměstnancům-CIIRC_NJU.pdf

Jedná se o spontánní aktivitu zaměstnanců CIIRC ČVUT, kterým stále není jasné, jaké důvody vedly k odvolání jejich ředitele. Aby ale z ČVUT nezaznívaly jen samé negativní informace, rozhodli se vyslat do světa opačný signál. Symbolem akce je vánoční stromek, na který mohou lidé z CIIRC ČVUT pověsit kartičky se svým přáním, a mohou zároveň zaslat dárcovskou DMS na podporu dětí a mladých lidí s hendikepem.

Úterního setkání zaměstnanců se zúčastnila i výkonná ředitelka Nadace Jedličkova ústavu, Irena Fodorová. „Jsme rádi za každou takovou podporu. Navíc jsme našli řadu témat pro další spolupráci.“

„S touto nadací máme mnoho společného“, vyjádřila se prof. Olga Štěpánková, vedoucí výzkumné skupiny Biomedicína a asistivní technologie CIIRC ČVUT. A dodala: „Pro nás je pro návrh nových aplikací pokročilých technologií vždy důležité vědět, jak a komu konkrétně mohou pomoci. S Nadací Jedličkova ústavu budeme rádi rozvíjet spolupráci a necháme se inspirovat skutečnými potřebami jejích klientů tak, aby naše řešení pro ně byla použitelná a užitečná.“

Hlavním posláním Nadace Jedličkova ústavu, která působí již 28 let, je pomáhat dětem a mladým lidem s tělesným postižením a posilovat jejich začleňování do běžného života a samostatnost tak, aby se zamezilo jejich sociální a společenské izolaci. Pomoc je směřována zejména ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a školy. Jedličkův ústav a školy letos slaví 105 let své existence. Příští rok si budeme připomínat 150 let od narození zakladatele Jedličkova ústavu, prof. MUDr. Rudolfa Jedličky, jehož humanitárnímu odkazu se Jedličkův ústav a školy i Nadace Jedličkova ústavu věnují.

Irena Fodorová, výkonná ředitelka NJÚ, a Vít Dočkal, vedoucí Projektové kanceláře CIIRC ČVUT

Detail stromku se vzkazem zaměstnanců