Den otevřených dveří v Testbedu pro Průmysl 4.0 a v Národním centru Průmyslu 4.0: 6. 11.

NCP 4.0_DOD v Testbedu_562019. Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, CIIRC.

Doprovodný program přednášek: Digitalizace od A do Z

Termín konání: středa 6. listopadu 2019  od 09:00 do 16:30

Registrace a podrobný program

Digitalizace a průmysl 4.0 jsou pojmy skloňované ve všech pádech. Pro někoho již běžná realita, pro jiného zatím jenom nálepka bez konkrétního významu. Co to ale všechno obnáší? Proč to dělat? A hlavně – kde začít?

Ve spolupráci s našimi partnery jsme pro vás připravili nabitý program přednášek a workshopů, ve kterém na konkrétních příkladech ukážeme vybrané technologie průmyslu 4.0, jejich přínosy pro zvýšení efektivity výroby, a nabídneme příklady programů, aplikací a postupů, které firmám s tímto procesem pomohou.
Představíme podpůrnou síť, která zde funguje napříč obory i regiony a je připravená nabídnout firmám ty správné nástroje pro nastartování digitalizace, její nejvhodnější zacílení a realizaci. Představíme vám naše partnery a jejich programy ušité na míru potřebám malých a středních firem. Prostě vás provedeme procesem digitalizace od A do Z.

Na co se můžete v rámci Dne otevřených dveří těšit?

• Propojení stroje, senzorů a cloudové platformy MindSphere ztělesňuje „chytrá“ závodní motorka Honda CBR 600RR, kterou osobně představí její jezdkyně Petra Fuchsíková. Po premiéře na MSV 2019 exkluzivně i v Testbedu pro průmysl 4.0!
  • Až z Ostravy přijede další světový unikát – 1. koloběžka na světě vyrobená metodou 3D tisku kovů, a to v centru aditivní výroby Protolab při VŠB TUO. Aditivní výroba a 3D tisk patří mezi žádané inovativní technologie průmyslu 4.0.
  • Uvidíte demonstraci kolaborativního robota UR5 ovládaného hlasem, který odpovídá a orientuje se v prostoru – ukázka spolupráce člověka a stroje pro montáž a optickou kontrolu smontovaných částí
  • Zájemcům o robotizaci ulehčí život mobilní aplikace „Jak na robota“, která pomůže s výběrem nejvhodnějšího robota, ale i integrátora, který zajistí jeho nasazení do výroby a zaškolení personálu.
  • VŠB TU Ostrava kromě centra Protolab představí také chystaný výukový testbed se sekcemi Smart Factory, Home Care a Automotive
  • Úspěšné inovační vouchery SIC jako ten správný impulz pro nastartování inovací ve středočeských SME
  • Jak funguje digitalizace na jižní Moravě ukáže na konkrétních příkladech digitální inovační hub DIGIMAT
  • stánky partnerů s ukázkami technologií a aplikací P4.0, robotický barman a mnoho dalšího …