Konference s názvem DIGITALIZACE - cesta ke zvyšování efektivnosti výrobních procesů

0
4023

Třetí konference cyklu Strojírenské fórum 2017 nesoucí název DIGITALIZACE – cesta ke zvyšování efektivnosti výrobních procesů se konala 15. listopadu 2017 na půdě Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT v Praze. Akce se konala v synergii s konferencí ARaP 2017 (Automatizace, robotizace a procesy). Hlavním zaměřením konference se stal aktuální trend digitální transformace výrobních procesů i veškerých firemních a mimofiremních procesů s průmyslovou výrobou souvisejících. Jednodenní odborné setkání se sestávalo z dopoledního a odpoledního přednáškového bloku a exkurze.

V rámci dopoledního bloku vystoupili odborníci se zaměřením na strategickou a vývojovou oblast problematiky a hovořili jak o obecném chápání pojmu digitalizace, tak o současném a možném budoucím průběhu tohoto procesu v českých firmách. Za IPA (Průmyslová výroba a automatizace) CIIRC vystoupil pan Petr Kolář s přednáškou Průmysl 4.0 – vybrané ukázky aplikací v obráběcích strojích v ČR. Blok uzavřel diskuzní panel firem, jenž účastníkům poskytl příležitost položit přednášejícím konkrétní dotazy.

Odpolední část konference byla věnována praktickým ukázkám jednotlivých partnerských firem, jejichž zástupci demonstrovali svá řešení. Také odpolední blok poskytl na svém konci prostor pro diskuzi.

Závěrečnou zprávu z konference a veškeré prezentace účinkujících lze nalézt na následujícím odkazu: Strojírenské fórum