Business snídaně: technologické vize v průmyslu

0

Datum / čas
Date(s) - 15.11.
9:00 - 11:30

Místo konání
ČVUT CIIRC Penthouse – 10. patro

Kategorie


Zajímáte se o technologické vize? Sledujete průmyslový vývoj a přemýšlíte, které z technologií a inovací současnosti mají budoucnost, a které naopak skončí ve slepé uličce? Pokud vás zajímá bionika, virtuální a rozšířená realita, kognitivní robotika nebo třeba digitalizace průmyslu, pak jste srdečně zváni na naši business snídani Technologické vize v průmyslu. 

Nabízíme vám jedinečnou příležitost setkat se zástupci technologických vizionářů z řad průmyslových společností, vědců, ale i start-upů a nahlédnout pod pokličku technologických inovací, které pomalu, ale jistě mění svět průmyslové výroby jak jej známe. Exkluzivní setkání v rámci business snídaně s omezenou kapacitou hostů představuje ojedinělou příležitost dozvědět se více o špičkových technologiích a přelomovém výzkumu a možnost zeptat se našich hostů na všechno, co vás k tématu zajímá.

Hosté snídaně: 

Heinrich Frontzek, Viceprezident pro firemní komunikaci, Festo AG
Z pozice ředitele korporátní komunikace ve společnost Festo AG řídí veškeré podnikové komunikační aktivity po celém světě. Je zodpovědný za firemní pověst, design a řízení značky, rozvíjí komunikační strategie a budoucí projekty. Ve své roli je také zodpovědný za komunikaci „konceptů budoucnosti“ ve společnosti Festo. Projekt „Bionic Learning Network“ společnosti Festo získal pod jeho vedením v roce 2010 cenu Design Award Spolkové republiky Německo v kategorii Komunikační design.

Robert Babuška, Profesor řídící techniky a robotiky na Technické univerzitě Delftu v Nizozemí, Fakulta 3mE, oddělení Kognitivní robotiky a Vedoucí laboratoře Strojového učení na CIIRC ČVUT
Ve svém výzkumu se zajímá o oblasti hlubokého posilovaného učení, adaptivního řízení, nelineární identifikace systému a odhadování stavu. Podílí se na aplikaci těchto metod v různých oblastech a to od řízení procesu, po robotiku a letectví. V roce 2012 založil TU Delft Robotics Institute.

Jan Hovora, spolumajitel a CEO, Pocket Virtuality
Založil a řídí startup Pocket Virtuality, který se zaměřuje na použití rozšířené a virtuální reality v průmyslu a vyvíjí platformu pro vzdálenou přítomnost. Kromě toho je také spoluzakladatelem společnosti Bohemia Interactive , kde se zabýval vývojem a výzkumem v oblasti RT počítačové grafiky a vojenských simulací a to především v oblasti motion capture, laserového 3D scanování a lowpoly modelování a systémů pro generování vegetace. Mezi jeho velké úspěchy poslední doby patří získání ceny Recognition of Excellence in technology pro Pocket Virtuality jako leading technology company od společnost Deloitte v rámci CE Deloitte Technology Fast 50 2019 Central Europe.

František Podzimek, Head of Sales – Digital Enterprise portfolio for Digital Industries, Siemens Czech republic
Z pozice ředitele prodeje pro digitální podnik zodpovídá v Siemens ČR za projekty v oblasti digitalizace a průmyslu 4.0. Zabývá se problematikou řízení velkých investiční projektů a podporou průmyslových podniků při zvyšování konkurenceschopnosti pomocí technologických inovací se zaměřením na průmyslové IoT, cloud/edge computing a průmyslový software. V rámci společnosti Siemens poskytuje zákazníkům nejen technologie, ale i podporu při tvorbě strategie a implementaci jednotlivých projektů směřujících k naplnění jejich technologických vizí.

Časový harmonogram:

8:30 –  9:00               Registrace a přivítání, snídaně
9:00 – 10:00              Představení jednotlivých hostů a jejich vizí technologického vývoje v průmyslu
10:00 – 10:15              Přestávka, občerstvení
10:15 – 11:30              Diskuze hostů a prostor pro dotazy
11:30                           Ukončení akce

Akce bude probíhat v angličtině bez tlumočení. Vstup na akci je zdarma, na základě potvrzené registrace. Vzhledem k omezené kapacitě akce doporučujeme včasnou registraci.