KICK-OFF MEETING PROGRAMU KREATIVNÍ VOUCHERY PRO VÝZKUMNÉ ORGANIZACE

Date(s) - 09.09.

Showroom Centrum města budoucnosti

Kategorie ne Kategorie

Výzkumné projekty a dotační schémata na národní i evropské úrovni jsou poměrně náročné a účelová podpora stále tvoří nezanedbatelnou část finančních prostředků na výzkum a vývoje pro výzkumné organizace. Instituce se snaží pomoci vědcům kvalitní podporou ze strany administrátorů a projektových manažerů. Některé instituce také zavádějí principy projektového řízení. Při jejich zavádění však vzniká mnoho problematických míst, se kterými se musíme vyrovnávat. Často tedy padá otázka, zda je vůbec možné principy projektového řízení ve výzkumu použít, popřípadě kdy a jak.
Chceme toto téma s Vámi prodiskutovat a pokusit se odpovědět například na následující otázky:
Kde a proč můžeme ve výzkumné organizaci použít projektové principy?
  • Co je důležité při psaní projektů?
  • Co by měl umět a znát dobrý projektový manažer či manažerka?
  • Jak udělat z vědců a administrátorů dobrý tým?
Během první hodiny se lektoři podělí o své zkušenosti spojené s projektovým řízením a druhá hodina bude věnována dotazům účastníků a interaktivní diskuzi.
Setkáním Vás provedou Aleš Vlk a Jiří Krátký.

Více informací a registrace na webu organizátora SIC

Aleš Vlk již více jak 10 let působí ve společnosti alevia jako facilitátor, lektor a školitel v oblastech souvisejících s problematikou výzkumu, vývoje a inovací. Předtím pracoval jako poradce v agentuře CzechInvest, na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy či ve Svazu průmyslu a dopravy. V roce 2016 založil portál vedavyzkum.cz . Více o lektorovi zde .
Jiří Krátký se projektovému řízení věnuje už více než 20 let. Zabývá se poradenstvím při rozvoji projektového řízení v organizacích, tvorbou a realizací tréninků praktického projektového řízení, simulačních her a přípravou k mezinárodním certifikacím. Jeho kurz projektového řízení na SEDUO.CZ shlédlo už více než 7000 lidí. Více o lektorovi zde