NOC VĚDCŮ 2021 | TÉMA ČAS

0
1550

Datum / čas
Date(s) - 24.09.
17:00 - 21:00

Kategorie ne Kategorie


NOC VĚDCŮ 2021 | TÉMA ČAS – 24. 9. 2021

Program na CIIRC ČVUT

akce se koná fyzicky v budově i online

kompletní program zde: https://www.ciirc.cvut.cz/cs/noc-vedcu-2021/

Sledujte nás online

ONLINE PŘEDNÁŠKA:

Mají cukrátka a počítačové cookies něco společného?

Na praktických příkladech ukážeme, že cukrátka i cookies mají společných vlastností hned několik. A to nejen těch dobrých, ale i těch, které představují nebezpečí. Pak už nás ovšem nepřekvapí, že má-li kyberprostor představovat zdravé a inspirující prostředí, neobejde se bez náležité a pravidelné péče. Vysvětlíme, co jsou základní kroky digitální hygieny a jak je provádět. A na závěr pozveme všechny zájemce ke spolupráci v projektu CSI-COP občanské vědy. 

přednášející: prof. Olga Štěpánková, vedoucí oddělení biomedicínského inženýrství a asistivní technologie, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT

 

PROHLÍDKA LABORATOŘE – KONTAKTNĚ

Testbed pro Průmysl 4.0 – nahlédněte do výroby budoucnosti

Testbed pro Průmysl 4.0 prochází díky projektu RICAIP a Cluster 4.0 významnou přestavbou a upgradem technologií. Nahlédněte pomocí rozšířené reality do prostoru, kde se testuje Testbed pro Průmysl 4.0 prochází díky projektu RICAIP významnou přestavbou a upgradem technologií. Nahlédněte pomocí virtuální reality do prostoru, kde se testuje digitální výroba budoucnosti a kde jsme v srpnu spustili první ryzí průmyslovou 5G síť.

ONLINE PŘEDNÁŠKA:

Vize společnosti a města budoucnosti 2050+

Tvoříme vizi společnosti a města budoucnosti 2050+, připravujeme se na koexistenci s robotickými bytostmi a urbanizaci Měsíce a Marsu! 

 

přednášející: Ing. Arch Michal Postránecký, architekt, urbanista, vedoucí Centra města budoucnosti, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky

Co všichni mají na těch chatbotech?

Přednášející: Ing. Petr Marek & tým Alquist AI.

Jak spolu souvisí umělá inteligence, starodávný bot z internetového fóra a psycholožka ELIZA? A co mají společného s chatboty, které dnes vyskakují v postranním panelu snad každé webové stránky (a málokdy něco umí)?

Petr Marek, jeden z tvůrců umělé inteligence Alquist, která letos urvala prvenství v celosvětové soutěži Amazon Alexa Prize, vám vše objasní. Navíc ukáže, jak chatboti vznikaly dříve, a jak fungují dnes. Prozradí také, kdy už si s počítačem budeme konečně moci normálně popovídat. Alquist bude jedním z hostů.

P. S. Možná přijde na kus řeči i GPT-3 – umělá inteligence od Elona Muska.

Další informace k události naleznete na stránkách projektu – NOC VĚDCŮ.