Na prohlídku budovy CIIRC přišlo během festivalu Open House téměř 1500 návštěvníků

Festival architektury Open House, kterého se Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky letos účastnil poprvé, je úspěšně za námi. Moderní budovu institutu realizovanou v letech 2014 – 2016 ing. arch. Petrem Frantou navštívil během soboty a neděle 21. – 22. května rekordní počet zájemců a architekturu, 1474. Což je asi maximální kapacita toho, kolik budova v rámci komentovaných prohlídek zvládne, stály se i fronty.

Návštěvníkům jsme nejen umožnili velmi zajímavou panoramatickou vyhlídku do okolí z terasy Penthousu v nejvyšším desátém patře budovy, ale také pohled zblízka na unikátní pneumatickou fasádu, která doma i v zahraničí získala řadu cen. Otevřená byla také továrna budoucnosti – RICAIP Testbed pro Průmysl 4.0.

V sobotu od 14 hodin se také konala komentovaná prohlídka přímo s architektem ing. arch Petrem Frantou, který zprostředkoval i zajímavé detaily.

Foto: Open House – Dušan Vondra

Previous articleBulletin Průmyslu 4.0 - 4/22 Průmysl 4.0 napříč společností a lidské zdroje
Next articleDruhý život pro baterie z elektromobilů