Uspěla TAČR žádost Národní centrum kompetence Kybernetika a umělá inteligence

0
3323

TAČR oznámil 19. 10. 2018 dobrou zprávu pro ČVUT a zejména pro CIIRC ČVUT. Návrh přihlášky ve výzvě Národní centra kompetence s názvem Národní centrum kompetence Kybernetika a umělá inteligence uspěl. Projekt koordinuje CIIRC ČVUT a jeho zodpovědným řešitelem je prof. Vladimír Mařík.

Konsorcium projektu je složeno z: CertiCon a.s.; Continental Automotive Czech Republic s.r.o.; DEL a.s.; DFC Design, s.r.o.; ELEKTROTECHNIKA, a.s.; LaserTherm spol. s r.o.; LTR s.r.o.; PREFA KOMPOZITY, a.s.; PT SOLUTIONS WORLDWIDE spol. s r.o.; Siemens, s.r.o.; ŠKODA AUTO a.s.; TG Drives, s.r.o.; TMV SS spol. s r.o.; TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s.; UniControls a.s.; Ústav informatiky AV ČR, v.v.i.; Ústav teorie informace a automatizace AV ČR, v.v.i.; Ústav termomechaniky AV ČR, v.v.i; VŠB – Technická univerzita Ostrava; Vysoké učení technické v Brně; Západočeská univerzita v Plzni; ZAT a.s.

Projekt získal financování na první dva roky. Když tyto dva roky budou úspěšné, je pravděpodobné financování na dalších pět let.