Ocenění Best Student Paper Award

Článek s názvem “Makespan Minimization with Sequence-dependent Non-overlapping Setups”, jehož autory jsou Marek Vlk, Antonín Novák a Zdeněk Hanzálek, získal ocenění the Best Student Paper Award na letošním ročníku mezinárodní konference ICORES 2019 (International Conference on Operations Research and Enterprise Systems, http://www.icores.org). Práce se zabývá rozvrhováním výroby vodních trubek různých velikostí, které vyžadují rekonfiguraci přístrojů. Navrhované řešení spočívá v hybridním heuristickém algoritmu LOFAS využívajícího efektivnosti formalismů Integer Linear Programming a Constraint Programming na řešení diskrétních optimalizačních problémů. Navržená metoda dosahuje kvality řešení blížící se globálnímu optimu pro problémy obsahující až 5800 úloh. Oddělení Průmyslové informatiky prezentovalo dva příspěvky na konferenci ICORES 2019.

Previous articlePřednáška profesora Geoffa Sutcliffa
Next articleNa CIIRC ČVUT vzniká evropské centrum excelence pro průmyslovou robotiku a umělou inteligenci - RICAIP