Open House Prague: budova CIIRC se zapojuje do festivalu architektury

Největší pražský festival otevřených budov a prostorů je zpět ve svém tradičním květnovém termínu. Osmý ročník festivalu Open House Praha se uskuteční od 16. do 22. května 2022. Letos se můžete těšit na 101 běžně nepřístupných míst, která budou otevřena o víkendu 21. a 22. května.

Info o festivalu: https://www.openhousepraha.cz/

Speciální prohlídka s ing. arch. Petrem Frantou, architektem CIIRC ČVUT, se koná v sobotu 21. 5. od 14:00 do 15:00 hodin.

V místech, kde dříve stávala vysokoškolská menza od achitektů Františka Čermáka a Gustava Paula, dnes potkáte nový komplex budov Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze, navržený Petrem Frantou, žákem Františka Čermáka. Dejvický vysokoškolský areál tak získal další dominantu, která se pyšní mnoha architektonicko-technickými inovacemi. Jednou z esteticky nejpůsobivějších je tzv. pneumatická fasáda – předsazená prosklená stěna se speciální izolační fólií, která tlumí hluk z ulice, odpuzuje nečistoty a šetří energii. Nová budova slouží jako sídlo rektorátu a najdete tu dále pracovny, laboratoře, univerzitní inkubátor a další výukové místnosti. Přijďte se dozvědět více o technologiích použitých v tomto cenami ověnčeném komplexu, který se letos v rámci festivalu Open House Praha vůbec poprvé otevře veřejnosti!

Kdy nás můžete navštívit: So  – Ne 21. – 22. května, 10:00 – 18:00

Na co se můžete těšit?

• Podíváte se do běžně nepřístupných prostor a laboratoří včetně unikátní vyhlídky do okolí z 10. patra
  • Mnozí si pamatují budovu Technické menzy, která se stala základem pro budovu B. Jak funguje předsazená skleněná fasáda?
  • Dominantní část budovy je obalena fólií ETFE. K čemu se používá a jaká se její životnost?
  • Využijte také unikátní příležitost potkat komentované prohlídky přímo s architektem Petrem Frantou, který se svým týmem za budovou stojí.

Previous articleUS-EU Workshop on Intelligent Manufacturing
Next articleChceme, aby stavebnictví bylo konkurenceschopné a přitažlivé pro mladou generaci