Best student paper award na konferenci ICORES 2020

1928

Ve dnech 21. – 24. února 2020 proběhla na Maltě konference ICORES 2020, která spojuje vědce a odborníky z praxe v oblasti operačního výzkumu. Za oddělení Průmyslové informatiky byly na konferenci prezentovány dva příspěvky:

„Data-driven Algorithm for Scheduling with Total Tardiness“, který popisuje aplikaci strojového učení pro řešení kombinatorických problémů (prezentoval Michal Bouška);

„On Idle Energy Consumption Minimization in Production: Industrial Example and Mathematical Model“, který se zabývá energeticky-efektivním rozvrhováním a přístupy k modelování energetických stavů stroje (prezentoval Ondřej Benedikt).

Obě práce vyvolaly kladné ohlasy recenzentů a pro svou kvalitu byly také nominovány na cenu o nejlepší studentský příspěvek (Best Student Paper Award). Ten nakonec získala druhá jmenovaná práce autorského kolektivu Ondřej Benedikt, Přemysl Šůcha a Zdeněk Hanzálek.

Previous articleMartin Suda vylepšuje automatické dokazovače pomocí strojového učení
Next articleČVUT V PRAZE PŘIJÍMÁ OPATŘENÍ PRO SNÍŽENÍ RIZIKA ŠÍŘENÍ NÁKAZY KORONAVIREM V PRAZE 6