Zástupci Evropské unie a Evropské komise navštívili CIIRC

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, CIIRC, velvyslanci.

Ve čtvrtek 25. října do Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky zavítala incomingová mise EU a Evropské komise, která si přála blíže poznat fungování Institutu a Národního centra Průmyslu 4.0.

Delegace složená z několika velvyslanců evropských zemí, nejvyšších zástupců EK pro oblasti výzkumu, rozvoje a digitalizace včetně českého zastoupení při EU v Bruselu si udělala čas na návštěvu CIIRC ČVUT v rámci nabitého dvoudenního programu v ČR, při kterém mapují výzkum vývoj a inovace. Delegaci EU a Evropské komise přivítal Roman Holý spolu s profesory Vladimírem Kučerou a Václavem Hlaváčem; fungování institutu a výzkumné týmy v krátké prezentaci pomohli představit Dr. Josef Šivic a Dr. Petr Kadera.

Účastníci mise, mezi kterými byli velvyslanci Belgie, Finska, Portugalska, Švédska, Francie nebo Slovenska spolu s českým velvyslancem při EU Jaroslavem Zajíčkem a dalšími vysokými představiteli EK, ocenili nejenom prostor v nejvyšším patře budovy CIIRC, který nabízí neopakovatelný výhled na panorama Pražského hradu, ale především pak zajímavé projekty, které se zde realizují.  Na závěr se delegace přesunula do  Testbedu pro Průmysl 4.0, kde byla seznámena s fungováním experimentální výrobní linky pro chytré továrny. Ukázky technologií výroby 4.0 účastníky mise zaujaly a káva z “ruky” robobaristy byla příjemnou tečkou za návštěvou v našem institutu.

CIIRC se tak stal jedním ze čtyř technologických center, které delegace v ČR navštívila, spolu s výrobním závodem Škoda Mladá Boleslav, Technologickou agenturou ČR a laserovým centrem ELI Beamlines v Dolních Břežanech.

Previous articleVybojováno 3. místo v mezinárodní soutěži F1/10 AUTONOMOUS RACING COMPETITION
Next articleVedení CIIRC ČVUT je přeskupeno. Ředitel Ondřej Velek. Vědecký ředitel Vladimír Mařík.