Abstrakt. J. Konvalinka: Věda na UK. Proč nejsme tak dobří, jak bychom chtěli být?

Název:
Věda na UK: proč nejsme tak dobří, jak bychom měli být, a co s tím zkoušíme dělat

Přednášející:
doc. RNDr. Jan Konvalinka, CSc.
Prorektor Univerzity Karlovy v Praze. Člen Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI).

Abstrakt:

V tomto příspěvku se pokusím shrnout hlavní důvody, které podle mého názoru způsobují zaostávání řady oborů a pracovišť na UK za světovou špičkou, kam naše universita musí nutně svou tradicí a významem aspirovat. Dále představím programy na podporu excelentní vědy na UK, které byly v posledních letech zavedeny Univesritní centra excelence UNCE a programy podpory špičkových mladých vědců Primus) a nakonec nastíním hlavní principy připravovaného interního hodnocení kvality výzkumu a vývoje na UK.

Zodpovídá: Václav Hlaváč