Abstrakt. M. Šebek: Hodnocení 17+ po prvním roce

Název:
Metodika 17+ po prvním roce – Největší chyby na straně škol a jak se jich vyvarovat!

Přednášející:
prof. Ing. Michael Šebek, DrSc.
Vedoucí katedry řidicí techniky FEL ČVUT, Místopředseda Komise pro hodnocení výsledků výzkumných organizací (KHV) Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), Koordinátor aplikace Metodiky 17+ přes všechny sektory ČR, Předseda Panelu 2. Engineering and Technology, který letos provedl moduly M1 (vybrané výsledky) a M2 (bibliometrie) nové metodiky 17+.

Abstrakt:

Nová Metodika hodnocení výzkumných výsledků, tzv. – Metodika 2017+  má za sebou první rok. Průběh ukázal různé nedostatky všech stran: metodiky samé, organizátorů, hodnotitelů, i výzkumných organizací a škol.
Naštěstí bylo první kolo skoro zkušební a dopad jeho výsledků bude malý. Příště už půjde o víc, a za pár let už o hodně. Všichni se proto musíme z letošních chyb rychle poučit a napravit je.
V přednášce se pokusím se  ukázat hlavní chyby, zejména na straně škol. Poradím, jak se jich vyvarovat. Také se pokusím vysvětlit některá nepochopení a vyvrátit mýty, které novou metodiku zatím provázejí. Rád zodpovím všechny dotazy. Nezapomeňte, další kolo začíná brzo – za měsíc nebo dva!

Zodpovídá: Václav Hlaváč