Japonský state minister a velvyslanec Japonska navštívili CIIRC ČVUT

23. 7. poctila CIIRC návštěvou významná delegace z Japonska, a to vicepremiér Ryosei Tanaka se svým týmem a japonský velvyslanec v ČR Kaoru Shimazaki, kterým měl CIIRC ČVUT možnost prezentovat výsledky své vědecké práce.

Ředitel CIIRC ČVUT Dr. Ondřej Velek, který je známý svou náklonností k Japonsku, nejen protože zde získal na Tokyo University svůj doktorský titul, a vědecký ředitel Vladimír Mařík, který s Japonskými společnosti dlouhodobě spolupracuje na vědeckých projektech, delegaci přivítali a představili jejím členům výsledky vědecké práce zde na CIIRC ČVUT. Součástí návštěvy byly také prohlídky laboratoří mobilní robotiky, laboratoře pro autonomní řízení a Testbedu pro Průmysl 4.0.

CIIRC ČVUT je znám svou dlouhodobou spoluprací s Japonskými společnostmi, např. s Toyotou a také se Japonskou organizací pro podporu zahraničního obchodu (JETRO). Na konci června 2019 se na CIIRC konala významná akce potvrzující tuto spolupráci, během které došlo k podpisu dodatku memoranda o porozumění mezi Technologickou agenturou České republiky (TA ČR) a japonskou agenturou NEDO.

Previous articleVýznamná robotička Prof. Ruzena Bajcsy, University of California, Berkeley navštívila ČVUT
Next articleCIIRC nabízí "tenure-track" pozice pro mladé a talentované vědce