Za budovu ČVUT-CIIRC získal Petr Franta cenu v kategorii novostavba

V listopadu na galavečeru v Národní galerii v Praze vyhlásila Obec architektů vítěze národní ceny za architekturu (Grand Prix Architektů 2017).

Oceněnou stavbou v kategorii novostavba se stal Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT od Petra Franty. Budova vznikla revitalizací původní menzy a novou přístavbou. Objekt má 10 pater, na kterých poskytuje prostory pro laboratoře, vědecké moduly, učebny, kanceláře a další zázemí pro studenty a učitele. V posledních dvou patrech je pak kancelář rektora univerzity. Dům využívá řadu nejnovějších technologií, tou vizuálně nejnápadnější se stala pneumatická transparentní folie tvořící fasádní plášť. Budova má také nominaci na Českou cenu za architekturu 2017.

Previous articleKonference s názvem DIGITALIZACE - cesta ke zvyšování efektivnosti výrobních procesů
Next articleProfesor Mařík se stal laureátem Řádu Vavřínu