Postponed! AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020: Jan Šedivý na téma konverzační AI

Date(s) - 25.03.

Czech Centre at the Czech Embassy Cinema

Kategorie

České centrum v Londýně pořádá přednáškový cyklus AI Science Café Series, na kterém od ledna do května 2020 vystoupí výzkumníci Michal Pěchouček, Tomáš Krajník a Michal Čáp z Fakulty elektrotechnické, Jan Šedivý z CIIRC a bývalý hostující profesor ČVUT Jonathan Ledgard. Série diskuzních večerů s předními odborníky si klade za cíl odhalit trendy a pravděpodobný vývoj umělé inteligence, který v budoucnosti nastolí výrazné společenské a technologické změny. Dvě z pěti popularizačních debat se uskuteční na půdě Královské instituce (The Royal Institution), ostatní v tamním Českém centra. Diváci se mohou těšit na témata kybernetické bezpečnosti, průmyslu, dopravy a dalších oblastí, které nevyhnutelně zasáhne umělá inteligence. Rezervace probíhají přes stránku Českých center, kde najdete i anotace všech přednášek cyklu AI Science Café Series.

Umělé inteligenci v podobě sociálního bota nazvaného Alquist se bude věnovat ve své přednášce 25. března Jan Šedivý. Právě chatbot  Alquist, kterého Jan Šedivý s týmem studentů vyvíjí, uspěl v mezinárodní konkurenci týmů z celého světa. Jan Šedivý představí unikátní přístup českého týmu, který zahrnuje disciplíny jako konverzační AI, řízení dialogu, jazykovědu, audio design, kreativní psaní atd. Součástí přednášky budou i plány, jak z Alquista učinit i průmyslový produkt.

informace a registrace