Business Breakfast: Industrial Blockchain

Date(s) - 24.10.

ČVUT CIIRC Penthouse – 10. patro

organizer: National Centre for Industry 4.0
more info a registration:

CZ info

Business snídaně na téma Blockchain a jeho využití v průmyslu

Blockchain je technologie, o které v souvislosti s kryptoměnou bitcoin slyšel už téměř každý.  V poslední době se ovšem intenzivně diskutuje nasazení blockchainu mimo původní oblast kryptoměn a jako všechno, i tato technologie má svá pro a proti. A tak zatímco někteří o ní hovoří v superlativech a nazývají blockchain největší ekonomickou inovací, jiní říkají, že je to všechno jenom “hype.”

Jaké jsou možnosti využití blockchainu v průmyslové výrobě? Je opravdu tak bezpečný, neměnný a transparentní, jak se tvrdí? Co na něm všichni mají? A jak to tedy všechno funguje…?

Rádi bychom Vám nabídli možnost stát se součástí této diskuze, zeptat se na to, co vás k této technologii zajímá i nabídnout svůj názor –
a to při moderované business snídani na téma Blockchain, kterou pořádáme společně s finanční skupinou Roklen. Pozvali jsme k jednomu stolu odborníky, kteří se touto technologií zabývají od jejích úplných počátků, ale i zástupce technologických leaderů, kteří pracují na její aplikaci do jiných odvětví průmyslu či finančnictví.

Formát business snídaně s omezenou kapacitou nabízí dostatek prostoru pro vaše individuální otázky a konfrenční prostory v 10. patře zase jedinečný výhled na Pražský hrad.

Moderátor:
Mgr. Ing. Dominik Stroukal, Ph.D.hlavní ekonom finanční skupiny Roklen
Vyučuje na VŠ CEVRO Institut, je šéfredaktorem časopisu Trade-off, provází pořadem Kdo to platí? na MALL.TV, autor knih o kryptoměnách a
v roce 2019 mu vyšla nová kniha Ekonomické bubliny. O blockchainu ví úplně všechno a snaží se bojovat s mýty, které ohledně jeho zavádění panují.

Hlavní řečníci:
Ing. Mgr. Jakub Jedlinský Ph.D.
Zakladatel společnosti Altlift s.r.o., která se zabývá krypto poradenstvím a aplikací DLT; od roku 2014 přednáší o DLT na VŠE i mimo akademické prostředí, působí jako technologický expert iniciativy Blockchain Republic, jejímž jménem se například účastní jednání dvou pracovních skupin Evropské komise – projektu digitálních identit na blockchainu a vysokoškolských diplomů na blockchainu.

Ing. Štěpán Kouba
IT Area Lead pro OpenBanking, Česká spořitelna a.s.
Věnuje se problematice blockchainu v rámci České spořitelny, jejíž mateřská Erste Group se účastní konsorcia, které vyvíjí tzv. chytré kontrakty postavené na blockchainu.

Ing. Petr Havlík
Obchodní ředitel IBM, v minulosti řídil IBM Systems and technology group v České republice; blockchain patří k řešením, které aktivně nabízí
na českém trhu.
IBM jako jedna z mála již vyvíjí vlastní aplikace postavené na blockchainu a podílí se na řadě blockchainových projektů svých klientů, včetně projektu Erste Group či EIA Blockchain.

Ing. Jiří Holoubek
Prezident Elektrotechnické asociace ČR, zakladatel platformy EIA Blockchain, člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR.
Jakožto prezident Elektrotechnické asociace ČR stojí za vznikem prvního českého průmyslového blockchainu, který poskytuje službu ověřování pravosti dokumentů Blockchain Notarius.