Kyberbezpečnost – aktuální rizika a jak jim čelit

Date(s) - 03.03.

Kategorie ne Kategorie

Kyberbezpečnost – aktuální rizika a jak jim čelit

Kyberbezpečnost je živé téma v každé době. V době pandemie, ale dostalo úplně jiný rozměr. Ve chvíli, kdy nastal hromadný přesun firem a jejích zaměstnanců do online prostoru a vzdálené připojení k firemním systémům se stalo nutností, ukázaly se slabiny firemního zabezpečení v celé své „kráse.“ Málokdo byl na takový masový nástup vzdáleného připojení připravený, a to nejenom z hlediska potřebného IT vybavení, ale zejména zabezpečení firemních dat, postupů pro sdílení dokumentů, nastavení pravidel pro vzdálené připojení do zabezpečených sítí či online komunikace v širším týmu.

Termín: 3. 3. 2021 | 13:00 – 15:00 ONLINE

Připojení ke sledování pořadu je zdarma, na základě vyplněné registrace. Odkaz ke sledování online vysílání vám zašleme před akcí.

A spolu s možnostmi vzdáleného připojení, se tak otevřely i možnosti kyberútoků a firmy, ale i státní instituce, byly najednou nuceny zabývat se svou kyberbezpečností na úplně jiné úrovni. Někdy, bohužel, až po prodělaném kyberútoku, který zanechal rozsáhlé škody.

• Víte, jaká jsou v současnosti největší rizika kyberbezpečnosti ve firmách?
  • Víte, jaké nástroje útočníci používají a jak se jim bránit?
  • Máte správně nastavené firemní zabezpečení a bezpečnostní protokoly a jsou vaši zaměstnanci správně proškoleni?
  • A víte, kde hledat pomoc?

Tyto a další důležité otázky položíme našim hostům v pořadu věnovaném kyberbezpečnosti, kde se budeme zabývat současnou situací na poli kyberbezpečnosti u nás i ve světě a podíváme se na nejčastější chyby, které firmy dělají při ochraně svého kyber-prostoru. Na reálných příkladech kyberútoků vám naši odborníci odhalí slabiny firemních IT systémů a poradí postupy, jak se bránit. A protože jsme Národní centrum Průmyslu 4.0, zaměříme se na specifika zabezpečení IT a OT systémů ve výrobních firmách a vzdálené připojení do těchto sítí.
V rámci živé diskuze, kterou bude moderovat Aleš Vlk z portálu VedaVyzkum.cz, se našich hostů můžete zeptat na cokoliv, co vás k danému tématu zajímá, a to prostřednictvím aplikace Slido.

HOSTÉ:

• prof. Ivan Zelinka – IT4 Innovations Národní superpočítačové centrum, Senior Researcher ve skupině Big Data, Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB – TU Ostrava, specializace na umělou inteligenci a kyberbezpečnost
  • Jan Plucar – Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB – TU Ostrava, specializace na kyberbezpečnost
  • Vladimír Rohel – Národní agentura pro komunikační a informační techologie NAKIT, ředitel sekce Bezpečnost
  • Jiří Bavor – ATOS, Client Executive Partner Manufacturing
  • Jindřich Šavel – Novicom, CEO
  • Ondřej Filip – CZ.NIC, CEO, European Internet Exchange Association, Chairman of the Board, RIPE NCC, Executive Board Member

Více informací na stránkách pořadatele, Národního centra Průmyslu 4.0.