Online: AI v Česku – s T. Mikolovem

Kategorie ne Kategorie

AI v Česku.
Lepší, než si myslíte!

Kompletní program, informace a registrace na webu organizátora https://www.aspeninstitutece.org/event/ai-v-cesku-lepsi-nez-si-myslite/

Technologie využívající umělou inteligenci (AI) jsou všudypřítomné a setkáváme se s nimi v každodenním životě. Raketový růst implementace AI je doprovázen nejistotou a neporozuměním. Proto je nezbytné, aby byl pojem AI demystifikován a rozšířilo se povědomí o její prospěšnosti mezi širokou veřejnost.

Důležitý je i multidisciplinární přístup k AI, který však v České republice čelí překážkám, jako je skepticismus či nedostatek spolupráce mezi státní a soukromou sférou, univerzitami a dalšími aktéry. Česká republika se může chlubit špičkovými odborníky a má potenciál stát se světovou velmocí v AI. Ale jak na to?

Vystupující:

🦾 Pavel Kordíkproděkan pro spolupráci s průmyslem, ČVUT / spoluzakladatel Recombee a unico.AI

🦾 Tomáš Mikolovsenior researcher, CIIRC ČVUT

🦾 Jakub Nešetřil, zakladatel a CEO, Česko.Digital

🦾 Michal Pěchouček, CTO, Avast / profesor, ČVUT

🦾 Marek Rosa, zakladatel, CEO a CTO, GoodAI a Keen Software House

Prezentace AI studie:

🦾 Daria Hvizdalova, partner, Mainware / JHV Engineering

Moderátorka:

🦾 Sara Polakprg.ai, Aspen Young Leaders Program alumna

Do diskuse se budete moci zapojit online dotazy v průběhu debaty prostřednictvím Sli.do pod heslem #AspenAI.