Pozvánka na online diskuzi ATLAS 21, CIIRC ČVUT a TRIX Connections: České ochranné osobní pomůcky

0
730

Datum / čas
Date(s) - 09.12.
11:45 - 12:30

Kategorie ne Kategorie


Kdy: středa 9. 12. 2020 od 11:45 do 12:30

Kde: Diskuze bude probíhat online prostřednictvím live události na https://www.facebook.com/atlas21.cz/live – dotazy je možné klást přes chat. 

Zveme vás k online sledování diskuze a premiéry 5. dílu pořadu Technologie pomoci platformy ATLAS21.cz: České ochranné osobní pomůcky.

V nejnovější reportáži a následné živé diskuzi se zaměříme na spolupráci univerzit, start-upů a tradičních českých podniků při vývoji a výrobě ochranných osobních pomůcek.

Prezentován bude vývoj nanorespirátorů a nanoroušek zlínské společnosti SPUR. Představen bude také další postup spolupráce Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze (CIIRC ČVUT) a start-upu TRIX Connections při vývoji ochranné polomasky RP95 pro 3D tisk, která aktuálně získala mimořádné ocenění Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Tyto dva subjekty nyní společně vyvinuly aplikaci pro skenování obličeje pro customizovaný výběr velikosti těsnění masky. Navíc se společnosti SPUR a TRIX Connections společně věnují vývoji naprosto unikátního nanofiltru. K těmto aktivitám se přidává také Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, která zahajuje spolupráci a připojuje se se svým testbedem (CPIT TLI a TL2) k Testbedu pro Průmysl 4.0 v CIIRC ČVUT v rámci mezinárodního centra RICAIP. Spolu s CIIRC ČVUT mají zájem o umístění robotické línky na výrobu ochranných osobních pomůcek, které nabídla darovat České republice tchajwanská vláda. 

Na dotazy budou po odvysílání reportáže v přímém přenosu odpovídat:

Ing. Tomáš Dudák, Generální ředitel, Místopředseda představenstva, SPUR a.s.

nebo (bude potvrzeno dodatečně) Mgr. David Pospíšil, obchodní manažer Spurtex – Nano materiály

Ing. Alexandr Lazarov, Partner pro vývoj a design, TRIX Connections, s.r.o

Ing. Pavel Burget, Ph.D., Vedoucí Testbedu pro Průmysl 4.0, RICAIP, CIIRC ČVUT v Praze

Ing. Petr Šimoník, Ph.D., Proděkan pro spolupráci s průmyslem, FEI VŠB-TUO