Odborníci z CIIRC se budou podílet na technologickém vývoji kočárků pro Goodbaby

0
3561

Značka Goodbaby uzavřela smlouvu o spolupráci s nejmladším vysokoškolským ústavem ČVUT, Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky. Předmětem spolupráce budou především inovativní technologie. Samotná firma se zabývá výrobou zboží pro děti, jako jsou kočárky, autosedačky a další výbava.

Hlavním cílem spolupráce je vytvořit inteligentní a bezpečnostní systémy, případný rozvoj v automatickém řízení, umělou inteligencí, nové diagnostické systémy nebo rozvíjet oblast umělé inteligence. To vše by se v budoucnu mohlo týkat jednotlivých výrobků z produktových řad firmy Goodbaby.

Goodbaby International nebere technologie na lehkou váhu. I proto má v nabídce nejskladnější kočárek světa s řadou vychytávek. Po světě má osm výzkumných a vývojových center včetně Prahy, vlastní přes 6 600 patentů a momentálně čítá přes 12 000 zaměstnanců.

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT je rozvíjející se výzkumný ústav, který se zaměřuje na výuku studentů a na přenos technologií do průmyslu. Zaměřuje se například na automatické řízení a optimalizace, robotiku, umělou inteligenci, počítačovou grafiku, počítačové vidění a machine learning, navrhování softwarových systémů, navrhování rozhodovacích a diagnostických systémů a jejich aplikaci v medicíně, včetně konceptů smart homes a smart cities.

 

 

Previous article[:en]The Czech Government approved the National Initiative Industry 4.0[:cs]Národní iniciativu Průmysl 4.0 schválila Vláda ČR[:]
Next articleProběhl úspěšný seminář Centra průmyslu 4.0