Konference: Využití virtuální reality v průmyslové výrobě

0
3284

Datum / čas
Date(s) - 28.11.
15:30 - 19:00

Kategorie


Národní centrum Průmyslu 4.0 vás ve spolupráci s Asociací virtuální a rozšířené reality (AVRAR) srdečně zve na malou konferenci: Využití virtuální reality v průmyslové výrobě.

Listopadovým tématem je průmysl. K přechodu na vyšší a technologicky komplexně  provázanou úroveň průmyslové výroby je potřeba českou ekonomiku ještě velmi proměnit. Zatím jsme na počátku této epochální změny, ale příklady technologicky progresivního přístupu k výrobě už jsou kolem nás. Rádi bychom vám několik z nich představili. Společně budeme mít příležitost dozvědět se, nakolik možnosti virtuální reality inspirují průmyslovou výrobu už nyní a co by jí měly přinášet v dohledné budoucnosti.​

Program konference:
15:30 zahájení
Vladimír Mařík, ředitel CIIRC,
Marek Ondroušek, náměstek ministra průmyslu a obchodu

15:45 Kateřina Smejkalová: Co je a co není Průmysl 4.0

16:00 Radek Špicar, místopředseda Svazu průmyslu a dopravy: Jsou průmyslové podniky připraveny na technologický zlom a na využití virtuální reality?

16:15 série případových studií:
Jiří Forst, Škoda Auto
Jan Hovora, Pocket Virtuality
Milan Mitošinka, Cleverlance
Jiří Tomek, WeRefactorIT

17:30 diskuse a závěrečné shrnutí

18:00 – 19:00
čas na kávu, občerstvení, networking a vyzkoušení virtuální a rozšířené reality v průmyslu na vlastní oči.

Svět kolem nás se proměňuje. Na tom, jak rychle zachytíme tyto změny a jak odvážně je budeme sami ve svých činnostech uplatňovat, bude záležet budoucí rozvoj české i evropské ekonomiky. Už dnes v ní nejsou jednotkou úspěchu tuny, metry krychlové nebo gigajouly, nýbrž schopnost využít nových technologických možností a dodávat co nejvyšší přidanou hodnotu s co nejmenší zátěží materiálových vstupů, dopravní náročnosti a lidské práce.

Účastnický poplatek 2 000 CZK, pro členy Asociace a partnery NCP 4.0 zdarma.
Registrace na e-mailu: ncp40@ciirc.cvut.cz