Konference „From Start-up to Scale-up Nation: Israel’s Best Practices and Lessons Learned for Advancing Innovation in the Czech Republic“

Datum / čas
Date(s) - 06.12.

CIIRC ČVUT

Kategorie ne Kategorie

Zajímá Vás tajemství úspěchu Izraele při zavádění inovací a podpoře univerzitních start-upů? Chcete se dozvědět, jaký je izraelský model transformace start-upu v ziskové podnikání? Sledujete vývoj v oblasti podpory inovací v České republice a rádi byste se dozvěděli nejaktuálnější novinky, a to mj. v kontextu stávajícího a budoucího evropského programového období? Přemýšlíte, na jaké výzvy a rizika by bylo dobré se připravit? Pak jste srdečně zváni na konferenci, kterou pořádá Pražské centrum výzkumu pokročilých technologií PATRIC společně s ČVUT a Azrieli Academic College of Engineering v Jeruzalémě.

Kdy: 6. prosince 2019, 9:30 – 14:00

Program a registrace zde: https://forms.gle/BwEdPdh49Gn9YNJo7

Hlavními tématy konference je představení dobré praxe a zkušeností při zavádění inovací se zaměřením na podporu start-upů v Izraeli i České republice a dále sdílení know-how, které naši izraelští partneři v této oblasti získali.

První tematický blok bude zaměřen na izraelský model spolupráce akademického a soukromého sektoru, včetně představení konkrétních úspěšných příkladů zakládání univerzitních start-upů a jejich transformace
v ziskové podnikání, druhý se bude zabývat aktuální situací v České republice, mj. z pohledu Hlavního města Prahy, ale také potenciálními výzvami a možnými riziky, jimž bude třeba v této oblasti čelit.

Svůj příspěvek kromě zástupců AtoBe, jediného start-up akcelerátoru
v Jeruzalémě výlučně zaměřeného na inženýrství a technologie, jenž patří
k předním organizacím svého druhu v Izraeli, bude prezentovat např. Zaki Djemal, který byl v roce 2018 zařazen do prestižní třicítky osobností mladších 30 let, kteří dle izraelského vydání magazínu Forbes mění svět kolem sebe, dále prof. Michal Mejstřík nebo ředitel odboru řízení projektů Magistrátu hlavního města Prahy Jan Dobrovský.

Závěrečný panel se bude kromě shrnutí a odpovědí na otázky z publika věnovat i evropské perspektivě a doporučením pro další postup.

Speciální prostor bude vyhrazen networkingu a možné diskusi s izraelskými partnery.

Časový harmonogram:

9:00 – 9:30         Registrace
9: 30 – 10:00      Úvodní slova
10: 00 – 11:00    Blok I

Michael Mizrahi, podnikatel, investor a vizionář, vedoucí divize výzkumu, inovací a podnikání na Azrieli College of Engineering v Jeruzalémě.

Zaki Djemal, technologický a sociální podnikatel, zakladatel a výkonný ředitel fondu rizikového kapitálu fresh.fund pro začínající podniky.

Jacob Fass, mezinárodní konzultant, bývalý ředitel high tech firem a izraelský diplomat, místopředseda představenstva PATRIC.

11:00 – 11:15     Přestávka na kávu
11:15 – 12:15     Blok II

Michal Mejstřík, ekonom a profesor UK, externí konzultant mezinárodních organizací, české vlády a řady korporací.

Jan Dobrovský, ředitel odboru řízení projektů Magistrátu hlavního města Prahy.

Zástupce Ministerstva obchodu a průmyslu ČR (bude potvrzeno)

12:15 – 12:45     Shrnutí, Q&A

Michael Mizrahi

Noa Yaffe, provozní ředitelka divize výzkumu, inovací a podnikání na Azrieli Academic College of Engineering v Jeruzalémě a analytička

Robert Pergl, předseda představenstva PATRIC

12:45 – 14:00     Občerstvení, networking
14:00                  Ukončení akce

Akce bude probíhat v angličtině bez tlumočení. Vstup na akci je zdarma, na základě potvrzené registrace. Vzhledem k omezené kapacitě akce doporučujeme včasnou registraci.