Mediální snídaně s místopředsedou vlády u příležitosti zahájení Czech Digital Week

0

Datum / čas
Date(s) - 31.10.
8:30 - 10:00

Kategorie ne Kategorie


Kdy:      31. října 08:30 – 10:30 hodin 

Kde:      CIIRC ČVUT, Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6

Mediální snídaně s místopředsedou vlády pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem je spolupořádána ve spolupráci s Úřadem vlády ČR u příležitosti zahájení Czech Digital Week. Součástí snídaně je  i prohlídka RICAIP Testbedu pro Průmysl 4.0 na CIIRC ČVUT v Praze. Akce je vyhrazena pouze pro pozvané zástupce médií.

Hlavním tématem snídaně bude první ročník Czech Digital Week , který se bude konat pod záštitou českého předsednictví EU od 31. října do 5. listopadu 2022 .

Czech Digital Week bude zahrnovat sérii akcí – mimo jiné také Digitální konferenci 2022 – pořádaných veřejným i soukromým sektorem, jejichž jádrem je téma digitální transformace. Vicepremiér Bartoš také shrne úspěchy současného českého předsednictví v oblasti digitalizace a nastíní další plány.

Zástupci CIIRC ČVUT – Ondřej Velek, ředitel CIIRC ČVUT, a prof. Vladimír Mařík, vědecký ředitel CIIRC ČVUT – představí strategické projekty a infrastrukturu pro inovace, výzkumnou excelenci a digitální transformaci, jako jsou RICAIP, EDIH, COMENIA. 

Proběhne také slavnostní podpis Memoranda o přistoupení VŠB-TU Ostrava v zastoupení rektora prof. Václava Snášela ke strategickému projektu IPCEI-CIS COMENIA. 

Testbedem pro Průmysl 4.0 pak provedou jeho ředitel, Pavel Burget a zástupce vedoucího, Petr Kolář.