online: Digitální dvojče v průmyslové praxi

0
859

Datum / čas
Date(s) - 12.11.
14:00 - 15:30

Kategorie


Digitální dvojče v průmyslové praxi

Digitální kopie výrobku, strojního zařízení či celého závodu představuje jedinečný nástroj, jak lépe reagovat na zvyšující se časové a energetické nároky na výrobu, stále častější požadavky zákazníků na malosériovou produkci a na zvyšující se tlak rychlejšího uvedení nových produktů na trh.

Termín konání: 12. listopadu 2020 | 14:00 – 15:30

registrace na online workshop Digitální dvojče

Workshop je zdarma po registraci. Link ke sledování vám zašleme na vámi uvedený kontakt před akcií.

Technologie známá jako „Digitální dvojče“ umožňuje výrobcům strojů vyladit všechny detaily a odstranit případné chyby daného zařízení ještě před jeho uvedením do provozu, a to bez rizika časové a finanční ztráty. Jeho prostřednictvím lze zajistit optimalizovaný návrh, krátkou dobu instalace a hladký provoz zařízení. I když to zní jako science-fiction, nemusí se jednat o vzdálené scénáře nebo složité projekty – již dnes mají firmy příležitost aplikovat digitální nástroje při plánování a optimalizaci výrobních procesů ke zvýšení celkové výkonnosti podniku, a to bez ohledu na svou velikost.

Pokud se o tuto technologii zajímáte a rádi byste se dozvěděli více, zveme vás ke sledování interaktivního workshopu Národního centra Průmyslu 4.0 na téma „Digitální dvojče“, kde vás netradiční formou seznámíme se základními aspekty této naprosto zásadní technologie pro výrobu podle principů Průmyslu 4.0. 

V průběhu moderované diskuze s našimi hosty se dozvíte, jak digitální dvojče funguje, co je nutné pro jeho zavedení a jaké jsou konkrétní přínosy v praxi. Představíme Vám úspěšný projekt spolupráce akademie a výrobní firmy, který získal Cenu za průmysl 4.0 za rok 2020, a na závěr bude prostor pro vaše dotazy a příspěvky do diskuze, které budete moci zasílat v průběhu celého pořadu. Celým pořadem vás bude provázet Aleš Vlk, zakladatel portálu VědaVýzkum.cz.