Women in Tech: The Gender Algorithm

Kategorie ne Kategorie

Kdy:          12. dubna 2023 od 16:00 do 19:30 hodin

Kde:          CIIRC, Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6

Online (přímý přenos začne v 16:30 hodin ZDE)

Digitální technologie jsou jednou z nejsilnějších hnacích sil strukturálních změn v ekonomice a společnosti. Nedávné události spojené se zdravotní krizí způsobenou onemocněním covid-19 jejich úlohu ještě více posílily a daly jasně najevo, že Evropa má obecně co dohánět. Zastoupení žen v těchto klíčových technologiích však zůstává i nadále velmi nízké.

Rozdíl mezi zastoupením mužů a žen na trhu práce je znatelný, a to zejména v Evropské unii. Podíl žen v digitálních zaměstnáních se nezvyšuje a v Evropě zůstává pod 20 % (17 % ve Francii; 10 % v České republice).

Proč jsou ženy v tomto sektoru tak slabě zastoupeny? Pravidelně se poukazuje na jejich domnělý nezájem o vědní obory, zejména o matematiku a informatiku. Ve škole a poté ve vysokoškolském vzdělávání jsou tato čísla obzvláště děsivá, zejména ve Francii. Mladé dívky ve skutečnosti trpí předsudky kolem těchto disciplín, které jsou považovány za maskulinní, a také nedostatkem vzorů v ekonomickém a akademickém světě.

A právě na diskuzi o otázkách spojených se zastoupením žen v tomto oboru je zaměřen tento workshop, který je pořádán společně Velvyslanectvím Francie v Praze, Francouzským institutem v Praze , Centrem RICAIP, naším institutem a La French Tech Prague.

Více informací a registrace naleznete ZDE a ZDE.

Jazykem akce je angličtina.