Pro Ukrajinu: koncert orchestru ČVUT a vernisáž

0
2467

Dovolujeme si vás pozvat na unikátní spojení hudby a výtvarného umění, a to na koncert Akademického orchestru ČVUT, v jehož rámci vystoupí i ukrajinské harfenistky, a představení obrazu výtvarnice Martiny Konvičkové, který byl namalován jako reakce na současnou situaci na Ukrajině.

Kdy: 19. dubna od 18:30 hodin

Kde: CIIRC ČVUT, respirium (Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6)

Program večera:

úvodní slovo ředitele CIIRC ČVUT Ondřeje Velka
představení obrazu Martiny Konvičkové – Mír ve žluté a modré
koncert Akademického orchestru ČVUT

    • Gustav Holst – JIG
    • Cécile Chaminade – Concertino pro flétnu a orchestr
    • Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonie g-moll, č.: 25, KV 183

Na koncertě vystoupí jako hosté ukrajinské harfenistky: Anastasia Subina a Lilia Konstantinova

Koncert je zdarma, místa bez číslování a bez rezervace do naplnění kapacity. Budeme rádi, pokud se v rámci koncertu rozhodnete podpořit vámi vybranou neziskovou organizaci na podporu Ukrajiny.

Srdečně zváni jsou zaměstnanci CIIRC ČVUT, ČVUT a jejich rodinní příslušníci či přátelé.

Akademický orchestr ČVUT je jedinečným hudebním tělesem v České republice, který dává příležitost k hudebnímu uplatnění studentům nejen z ČVUT, ale i ostatních vysokých škol a univerzit. Šéfdirigentem je profesionální dirigent Jan Šrámek, který čerpá ze své dlouholeté umělecké praxe v profesionálních hudebních tělesech, ale i z praxe režisérské a dramaturgické. Orchestr koncertuje především na pražských podiích, ale i v dalších místech České republiky. Orchestru se dostává pozvání i k vystoupením mimo akademickou obec ČVUT. Například v Senátu České republiky a ve Španělském sále Pražského Hradu. Velký úspěch orchestr slavil na koncertech v anglické Cambridgii. Jedním z největších úspěchů byl koncert s názvem „Živá paměť“ ve vyprodané Smetanově síni Obecního domu. Mezi další úspěchy patří premiérování skladeb J. Vogela, koncert pro Karlovu univerzitu, či koncerty se sólisty jako je Pavel Šporcl, Ivo Kahánek nebo Lubomír Brabec.

více na http://www.orchestrcvut.cz/

Obraz MÍR VE ŽLUTÉ A MODRÉ
200 x 200 cm, akryl na plátně
Martina Konvičková

Kombinace žluté a modré se nám v těchto dnech vryla hluboce pod kůži. Pro mne vždy znamenaly slunce a vodu. Zdroje a nezbytné podmínky pro život.

Slunce jako síla, mužská pevnost, jiskra a jasnost. Svět venku, který probudí kouzlo každého semene.

Voda jako ženské lůno, očista, tělo, krev a slzy, jejichž kapky se spojí v řeku a dovedou duši v oceán všeho-vědomí. Temně modrá jako hloubky oceánu je barvou třetího oka, intuice.

Když se dotknou, dají vzniknout zelené. Barvě srdeční čakry. Výhonek, nový život. Tělo každého listu deštných pralesů. Nadechněte se zhluboka.

Kyslíku. Částic, které v paměti obsahují všechny věky. Informace lásky, tvoření, zániku, výšky, šíře, pravdy, soucitu. Nechte je přes dokonalý systém vašich plic rozvést do buněk celého těla.

Jako Óm vyobrazený uprostřed. Prastará slabika, mantra sjednocení, nejpůvodnější zvuk boha – vesmíru. I její vibrace se vás teď dotýkají, když zazněla ve Vaší mysli.

Svět kolem se nás dotýká.

Mohu zde stát a říci, dotýká se mne to, a co si z celého srdce přeji, je Mír.

Martina Konvičková vystudovala na Karlově Univerzitě Právnickou fakultu, s pozdějším zaměřením na problematiku domácího násilí. Umělecká škola a ateliéry ji k tomu provázejí od studijních let. Je původem z Františkových Lázní, v současnosti žije v Roztokách u Prahy.

Inspirována vzácným přátelstvím malíře z džungle Otty Plachta, mentorována sochařem Jaromírem Gargulákem a motivována spoluprací s Tonem Stanem, V. Kulou nebo Jiřím Šubrtem, se stala sebevědomou expresivní malířkou.

Současná tvorba je tak působivě přijímána a instalována v Čechách, Německu, Holandsku, Chorvatsku a Španělsku. Její osobitý styl je nepřehlédnutelný.

Martiny obrazy mají svůj původ v multidimensionálním prožívání vědomí. Syrová autenticita je nejvyšší hodnotou jejího umění.

více na http://martinakonvickova.cz/

Previous articleOndřej Dušek: Large neural language models for data-to-text generation
Next articlePražská technika se zaměřila na projekty CIIRC