Stříbrná medaile pro Pavlínu Kouteckou v soutěži IT SPY 2023

1997

Pavlína Koutecká, absolventka programu Otevřená informatika (FEL ČVUT) navrhla pod vedením docenta Přemysla Šůchy, vedoucího skupiny optimalizace na CIIRC ČVUT, který zároveň působí jako vyučující na katedře řídicí techniky FEL ČVUT, možnosti lepšího plánování chirurgických zákroků v nemocnicích tak, aby docházelo k optimálnímu vytížení lékařů, sálů a prioritnímu vyřešení nejdůležitějších operačních výkonů u pacientů.  Její řešení, které zároveň vyvíjela jako vědecká pracovnice právě ve skupině optimalizace na CIIRC ČVUT, zabodovalo v soutěži IT SPY 2023 a zajistilo jí stříbro. S využitím metody branch-and-price zrychlené strojovým učením tak její řešení přinese významnou úsporu času i zdrojů.

Práce s názvem „Plánování chirurgických zákroků pomocí metody branch-and-price zrychlené pomocí strojového učení“ byla letos vybírána z téměř 1200 projektů, které byly v minulém akademickém roce obhájeny na českých a slovenských vysokých školách. Letošnímu ročníku dominovaly učící se algoritmy, tedy využití umělé inteligence.

IT SPY (IT Student Project of the Year) je elitní oficiální soutěž o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií. Po odborné stránce soutěž zaštiťují česká a slovenská sekce celosvětové profesní organizace ACM. Cílem soutěže je podpořit studenty v jejich studiu a pomoci jim uplatnit tuto snahu i výsledky v praxi. IT SPY 2023 je již čtrnáctým ročníkem této soutěže.  Soutěže se každoročně účastní na 20 českých a slovenských univerzit a až 1500 obhájených prací. Soutěž pořádají přední české a slovenské vysoké školy společně se společností Profinit.

Previous articleSetkání partnerů Centra města budoucnosti a prezentace projektu Vertimove
Next articleBez robotů to nepůjde, konkurenceschopné musí být i menší firmy, říká Zdeněk Hanzálek