Info rozcestník: jak se můžete zapojit do podpory Ukrajiny (aktualizováno 24. 3.)

ČVUT připravilo web, na kterém najdete veškeré informace ohledně pomoci ČVUT Ukrajině a ukrajinským studentům a zaměstnancům včetně toto, jak se sami můžete zapojit.

Další info o tom, jak pomoci a zapojit se, najdete i v tomto příspěvku.

• Výzva TAČR: Podpoříme ukrajinské akademiky, vědce a studenty
    Příjemci účelové podpory mohou podat žádost o navýšení rozpočtu na náklady související se začleněním ukrajinských kolegů a kolegyň, případně studentek a studentů do řešitelských týmů.
  • Výzva GAČR: PODPORA UKRAJINSKÝCH VĚDCŮ A STUDENTŮ
  • Nabídněte svou pomoctabulka dobrovolníků ČVUT
  • Nová telefonická linka pro studenty a zaměstnance v ukrajinštině (plus CZ, EN, RU)

Pondělí – neděle, 9.00 – 19.00

• Silicon Hill (největší klub SU ČVUT, na kolejích Strahov) organizuje Sbírku hmotných věcí na pomoc Ukrajině, začala 27. 2. a bude probíhat minimálně do 9. 3. , vždy v čase 10:00-17:00.
  • sbírka probíhá i na Kladně
  • Přinést věci může kdokoli, hlavně hygienické a zdravotnické potřeby, teplé oblečení, spacáky, jídlo pro děti atd. Sběrné místo je na Kolejích Strahov (Vaníčkova 7, Praha 6), Blok 1, 2. patro, na konci chodby je kancelář SU ČVUT.

Info + pomoc

• Ve čtvrtek 3. 3. proběhne v Kampusu Dejvice akce Studenti proti válceFB událost
  • Studenti mají možnost využít prostory ELSA+CIPS, více info na jejich soc. sítích –  Instagram „Nebojte se říct si o pomoc!“ (odkaz na post)

Přehledný web ohledně toho, jak se můžete zapojit i jinde, vznikl díky Česko digital:

Rozcestník informací pro pomoc Ukrajině https://www.stojimezaukrajinou.cz/

Neziskové organizace pracující s migranty v ČR se spojily a toto je centrální místo, kde můžete nabídnout svou pomoc. https://www.pomahejukrajine.cz/

Czechinvest připravil informace pro občany Ukrajiny na území ČR

Finanční podporu můžete směřovat důvěryhodným neziskovým organizacím prostřednictvím Darujeme.cz

Previous articleCIIRC podporuje stanovisko ČVUT a Akademického senátu ohledně situace na Ukrajině
Next articleInovacast s Jitkou Řehákovou a Petrem Vostrým: Co má společného Průmysl 4.0 a finance?