Ministryně Helena Langšádlová navštívila CIIRC / RICAIP

10. března navštívila ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová CIIRC a Testbed pro Průmysl 4.0 / centrum RICAIP v rámci akce pořádané centrem INDRC. Během své návštěvy se paní ministryně se zajímala o způsob zapojování studentů do výzkumu a o propojování výzkumu se vzděláváním.

Na fotografii ministryně Langšádlová diskutuje s ukrajinským studentem Sehriim Voronovem, který realizuje svůj výzkum v rámci centra RICAIP / Testbedu pro Průmysl 4.0.

Serhii představil paní ministryni svoji bakalářskou práci – Ruční navádění robota pomoci AI. Zařízení, které Serhii rozvíjí, zjednoduší prací programátorů a povolí operovat robotem přímo z volantu který na něj napojen. Přesnosti pohybu volantu bude pomáhat neuronová síť.

INDRC – International Neurodegenerative Disorders Research Center je nestátní nezisková výzkumná organizace, založená jako zapsaný ústav v září 2021 se sídlem v Praze, která reprezentuje zcela nový model mezinárodní výzkumné a vývojové spolupráce. Jako první institut svého druhu propojuje umělou inteligenci s vědními obory biologie, chemie a medicíny, s cílem přinášet nová řešení pro prevenci, diagnostiku a léčbu neurodegenerativních onemocnění, zejm. Alzheimerovy nemoci.

Previous articleTrend je vyrábět méně, lépe a prodat za více peněz, říká Alena Nováková
Next articleBulletin Průmyslu 4.0 - 2/22 Automatizce v logistice, autonomní dopravní systémy