Datum / čas
Date(s) - 12.03. - 13.03.

NCP4.0 – Technologická gramotnost

Národní centrum průmyslu 4.0 ve spolupráci se ŠKODA AUTO a.s. a platformou Technologická gramotnost přivítá 12. března a 13. března 2024 stovky studentů základních a středních škol v rámci vzdělávací akce o moderních technologiích.

Bezplatná přednáška pro studenty základních a středních škol nechá studenty a žáky nahlédnout pod pokličku moderních technologií.

Akce má za úkol studentům ukázat, že technologie nejsou nuda a že právě oni mohou být součástí technologické revoluce.

V rámci dvou dnů přednášek, pořádaných v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky, se studenti seznámí s různými tématy, jako je elektromobilita, umělá inteligence, 5G sítě, Internet věcí (IoT), kybernetická bezpečnost a mnoho dalších. Po přednáškách následují interaktivní prohlídky Testbedu pro Průmysl 4.0 ČVUT CIIRC a laboratoře malé robotiky. Cílem této vzdělávací akce je zvýšit atraktivitu technických oborů a ukázat, že technologie mohou být zajímavé a inspirující.

Akce je určena pro žáky základních a studenty středních škol:

Cíle účasti na vzdělávací akci:

• Zvýšení atraktivity technických oborů
  • Představení moderních technologií