AI Happy Hours: Inovační koktejl pro výrobní firmy

0
AI Happy Hours: Inovační koktejl pro výrobní firmy

Datum / čas
Date(s) - 17.10.
13:30 - 18:00

Kategorie


Zúčastněte se neformálního setkání zástupců malých a středních výrobních firem a přesvědčte se, že cesta k inovacím nemusí být dlouhá ani trnitá. CIIRC ČVUT je spolehlivým partnerem při zavádění AI technologií do výroby. Disponujeme nejen excelentním know-how a testovací infrastrukturou, ale díky našim projektům vám pomůžeme inovace i zafinancovat. Přijďte se inspirovat konkrétními ukázkami technologií, sdílejte své zkušenosti a konzultujte s našimi experty, jak namixovat ten správný inovační koktejl vaší firmě na míru.

Program

13:30 – 14:00 Registrace

14:00 – 14:15 Uvítání

14:15 – 14:25 Posuzování výrobních podniků a jejich business plánů; Alena Burešová, Národní centrum Průmyslu 4.0

14:25 – 15:15 AI technologie ve výrobě

  • Datová analýza a process mining v průmyslových výrobních systémech; Petr Novák, CIIRC ČVUT

Vytěžování procesů (angl. process mining) je sada datově-analytických metod pro zpětnou identifikaci proběhlých procesů na základě dat. Nachází uplatnění v analýzách chování komplexních systémů, zejména jako nástroj hledání typických vzorů nebo průběhů operací. Ukážeme vám, jak je možné v oblasti průmyslových výrobních systémů získat lepší vhled do komplexních procesů a následně optimalizovat a zlepšit kvalitu výroby. 

  • Umělá inteligence pro monitorování výrobních procesů; Martin Macaš, CIIRC ČVUT

S prudkým rozvojem digitálních technologií vzrůstají možnosti měření a ukládání dat o výrobě. Detekce anomálií a další predikční modely naučené na těchto datech mohou zamezit škodám způsobeným nerozpoznaným problémem ve výrobě. Na několika reálných příkladech vám napovíme, jak by i vaše společnost mohla z těchto algoritmů profitovat.   

  • Semantics for Production Feasibility; Václav Jirkovský, CIIRC ČVUT

K zjištění vyrobitelnosti se využívá explicitní sémantický popis výrobku a výrobních operací potřebných k jeho výrobě, popis výrobní receptury, a popis dostupného zařízení včetně výrobních operací. Díky tomuto přístupu je možné automatizovat výběr vhodného zařízení pro provedení konkrétní výrobní operace, což je důležitým předpokladem pro dosažení flexibilní výroby.

  • Simulace a digitální dvojčata pro průmyslové výrobní systémy; Petr Novák, CIIRC ČVUT

Simulace a digitální dvojčata představují důležité komponenty pro ladění a testování automatizačních a řídicích systémů založených na metodách umělé inteligence a strojového učení. Masivnímu nasazení a využívání simulací brání zdlouhavá a komplikovaná fáze návrhu a realizace simulačních modelů. Prezentovaný přístup umožňuje polo-automatizované generování simulačních modelů s využitím metod z oblasti model-driven engineering. Toto řešení přispívá k jednodušší tvorbě a využití simulačních modelů a digitálních dvojčat. 

15:30 – 16:00 Financování digitalizace firem

  • Nová cesta pro AI inovace – projekt AI Matters; Petr Kadera, CIIRC CTU
  • Evropské centrum pro digitální inovace; Jaroslav Lískovec, EDIH CTU

16:00 – 16:30 Success Stories 

  • SW senzory na bázi umělé inteligence; Boris Fačkovec, InovecTech
  • Příklady dobré praxe; David Pešek, EDIH CTU

16:30 – 18:00 Networking v robobaru

Program bude probíhat v českém jazyce. Vstup je zdarma po předchozí registraci.

REGISTRACE

Místo konání

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC ČVUT)

RICAIP Testbed pro Průmysl 4.0 – Testbed Control Room (Vchod budova B1)

Jugoslávských partyzánů 1580/3

160 00 Dejvice, Praha

Na akci vás zvou

 

 

Akce se koná za finanční podpory projektu DIH4AI financovaného z programu Evropské unie Horizon 2020 (grantová smlouva 101017057).