Digitální dvojče v průmyslové praxi II.

0
273

Datum / čas
Date(s) - 26.05.
13:00 - 15:00

Kategorie ne Kategorie


Digitální dvojče na příkladech českých i zahraničních výrobních podniků

Technologie známá jako „Digitální dvojče“ představuje jedinečný nástroj, který firmám umožňuje digitálně nasimulovat výrobky, výrobní zařízení nebo i celý výrobní proces, a tak dopředu odhalit případné chyby či úskalí plánované výroby. Časové i finanční úspory takového postupu jsou zřejmé, a i přes finanční náročnost samotné technologie je její návratnost překvapivě rychlá a výhody zřetelné. 

Termín: 26. 5. 2021 | 13:00 – 15:00 ONLINE

Připojení ke sledování pořadu je zdarma, na základě vyplněné registrace. Odkaz pro sledování Vám bude zaslán v den konání streamu.

Na příkladech z výrobní praxe představíme možnosti uplatnění digitálního dvojčete, a to jak z hlediska pracovního prostředí, tak i při řešení specifických výrobních problémů. Uvidíte, jak tento nástroj využívá největší český výrobce automobilů ŠKODA AUTO, který jej používá například při svém technickém vývoji. Společnost SIEMENS na příkladu svého zákazníka ukáže, že bez digitálního dvojčete by vůbec nebylo možné identifikovat a vyřešit problém ve výrobě evropského výrobce kompresorů. Nad výhodami zavádění digitálních technologií a jejich přínosem pro efektivitu firmy se zamyslí zástupce společnosti Deloitte, která výrobcům radí právě při přechodu na digitální způsob řízení a provozu.

Digitální dvojče je také jednou z technologií, s kterou pracují v novém testbedu pro průmyslovou výrobu na VŠB-TU Ostrava. Smart Factory slouží jak výuce studentů, tak zde v rámci aplikovaného výzkumu řeší konkrétní problémy reálných firem. Jak vypadá projekt aplikace digitálního dvojčete v praxi, co tento proces obnáší, pro koho je vhodný a jaké očekávat výsledky popíše na příkladech svých zákazníků společnost DEL. O využití digitálního dvojčete pro vzdálenou údržbu a servis, ale i v dalších částech výroby v průmyslových podnicích promluví společnost Cleverlance.

Tento pořad volně navazuje na úvodní pořad k tématu s názvem Digitální dvojče v průmyslové praxi, který jsme vysílali 12. 11. 2020. Celý záznam pořadu můžete shlédnout zde.

HOSTÉ: 

  • František Podzimek – ředitel Digital Enterprise, Siemens, s.r.o.
  • Petr Musil – Executive Director of Engineering, DEL a.s.
  • David Řehoř – Business Development Manager, Cleverlance
  • Václav Jechura – Koordinátor konstrukční systémy a systémy vozu, Technický vývoj ŠKODA AUTO
  • Lukáš Jílek – Supply Chain Team Lead, Advisory, Deloitte
  • Robin Mitana – jednatel SIDAT Digital
  • Jiří Koziorek – vedoucí Katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství VŠB-TU Ostrava

Více informací o pořadu