Výstava „Cesta za duhou“

Datum / čas
Date(s) - 03.11. - 24.11.

Kategorie ne Kategorie

KDY:          3. až 24. listopadu 2022

KDE:         CIIRC ČVUT, Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6

Ve čtvrtek 3. listopadu se v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT konala vernisáž výstavy Cesta za duhou. Sešlo se zde třicet šest vystavujících autorů a sto čtyřicet hostů. Jedná se již o 20. ročník této výstavy děl autorů s roztroušenou sklerózou, tentokrát s tématem „CESTA“.

Hudební produkci zajistila ZUŠ Harmonie, občerstvení dodal Clarion Congress Hotel Prague. Vernisáže se zúčastnil také Ondřej Velek, ředitel CIIRC, který je rovněž partnerem projektu Cesta za duhou. Nechyběla samozřejmě spousta dalších osobností, která je s projektem spojena od jeho začátků v roce 2001.

Více informací o průběhu  a fotografie z vernisáže najdete ZDE.

Autorská díla si můžete naživo prohlédnout v prostorách Českého institutu informatiky a robotiky do 24. listopadu 2022 nebo na webu projektu Cesta za duhou ZDE.

CESTA ZA DUHOU je projekt, jehož cílem je představit díla autorů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní a ukázat pohled autora – pacienta na svou nemoc, své okolí, svět kolem sebe. Vystavují se kresby, malby, fotografie, keramika, práce s textilem, šperky…

Pravidelné pořádání výstav děl nemocných s roztroušenou sklerózou Cesta za duhou začalo v roce 2001 ve starokatolickém sociálně pastoračním středisku Communio.

Jako výstavní prostory jsou záměrně volena veřejně přístupná místa, kudy denně proudí kolemjdoucí, to proto, aby se o nemoci a pracech pacientů s roztroušenou sklerózou i lidé, kteří by běžně do galerie na podobnou výstavu nepřišli.