Inovacast s Jiřím Jirkovským

0
3464

Lidé i firmy jsou připraveni investovat do energetiky

Česko se někdy chlubí, někdy žehrá na to, že je velkou průmyslovou zemí. S tím je spojena energetická náročnost. „Aktuálně je ta hrozba velmi vážná. Nárůst energií je tak dramatický, že přijímaná opatření nemusí dostačovat na to, aby firmy zvládly ten energetický nárůst, “ říká Jiří Jirkovský.

„Náš tým je složen z odborníků na různé oblasti, kterým se věnujeme: např. bezpečnost, energetika, správa a monitoring budov nebo vodárenství. S Národním centrem Průmyslu 4.0  jsme se také podíleli na vytvoření checklistu, auditního listu pro hodnocení stavu digitalizace firmy – ať se to týkalo vlastní správy, managmentu, logistických systémů atd. Ve VDT se pak na firmu díváme z podhledu integrátora, který hledá možnosti synergií využití již existujících zařízení. Jinak přistupujeme k něčemu, co vzniká na zelené louce a jinak k již zavedené společnosti.“

Voda je jednou z nejcennějších komodit. Jiří Jirkovský se věnuje i digitalizaci vodárenství a vodnímu auditu. O co se jedná? A jaký je strategický význam vody? „Jedním z přístupů je dodávka pitné vody a satelitní dohledávání jejího úniku. Třeba pražská síť v tomto ohledu udělala velký krok. Úniky pitné vody jsou oproti devadesátým letům třetinové a pohybují se na špičkovém světovém standardu, a to díky využití technologií.“

Poslechněte si další díly rozhovorů Aleše Vlka s osobnostmi průmyslové sféry, tentokrát s Jiřím Jirkovským, generálním ředitelem VDT Technology a.s.

Jiří Jirkovský je generálním ředitelem ve společnosti VDT Technology a.s. Má dlouholeté zkušenosti s mezinárodním managementem a řízením projektů, je specialistou na inteligentní systémy řízení, bezpečnostní technologie a expertní systémy s využitím IoT platformy. Jiří Jirkovský je také viceprezident Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, člen Bezpečnostní sekce Hospodářské komory ČR, člen evropské bezpečnostní asociace Euralarm a viceprezident HST Obchodní komory Švýcarsko – Česká republika.

Inovacast můžete sledovat na YouTube nebo odebírat v podcastových apikacích SpotifyApple Podcast, Google Podcasts nebo na  webu Národního centra Průmyslu 4.0.

Previous articleCIIRC partnerem v soutěži Synth Challenge o naprogramování nejlepšího zvuku elektromobilu
Next articleMladí vědci byli oceněni v oblasti Průmyslu 4.0. Cenu RYIA letos poprvé obdržel Varun Burde z CIIRC ČVUT