Mezinárodní vědecké žebříčky: Informatici a robotici z FEL a CIIRC ČVUT v evropské extratřídě

1
1952

Podle žebříčku nejlepších institucí v oblasti informatiky (Computer Science) patří počítačoví vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT a Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT ve vybraných oborech mezi evropskou špičku. V oblasti počítačového vidění (Computer Vision) se v hodnocení vědeckých výsledků řadí výzkumníci z FEL ČVUT a CIIRC v období 2018 až 2023 mezi pět nejlepších evropských pracovišť.

Excelentních výsledků počítačoví vědci z uvedených dvou součástí ČVUT dosahují rovněž v oblasti robotiky, kde se v žebříčku nacházejí na sedmém místě v Evropě. V konkurenci nejlepších evropských univerzit se rovněž prosazují v oblasti Economics & Computation, kde jsou na 16. místě a v umělé inteligenci na 42. místě.

CSRankings je žebříček nejlepších institucí v oblasti počítačových věd na celém světě založený na hodnocení počtu publikací ve špičkových vědeckých konferencích daného oboru.

 

Postavení ČVUT v žebříčku CSRanking v období 2018 – 2023 (Evropa)

  • Počítačové vidění #5
  • Robotika #7
  • Economics & Computation # 16
  • Umělá inteligence # 42

Na základě mezinárodně uznávaného srovnání jsou FEL ČVUT a CIIRC ČVUT v oblasti informatiky a robotiky dlouhodobě nejlepšími pracovišti v České republice, žádná jiná vědecká instituce z České republiky nedosáhla v CSRankings hodnocení v první desítce.

 

Prof. Matas je nejlépe hodnoceným informatikem z České republiky

Podle mezinárodního žebříčku Research.com, který vyhodnocuje úspěšnost informatiků na základě jejich H-indexu, citací a počtu dokumentů shromážděných do 21. prosince 2022, je obdobně jako v minulém roce nejlépe hodnoceným českým informatikem prof. Jiří Matas z katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Úspěch ČVUT podtrhuje fakt, že má mezi prvními čtyřmi vědci českého pořadí hned tři zástupce – dr. Josef Šivic (CIIRC ČVUT) je druhý a doc. Tomáš Pajdla (CIIRC ČVUT a FEL ČVUT) čtvrtý. Do první desítky českého žebříčku se dále řadí dr. Tomáš Mikolov (CIIRC ČVUT) na sedmém a dr. Torsten Sattler (CIIRC ČVUT a FEL ČVUT) na desátém místě. Prof. Ondřej Chum (FEL ČVUT) a dr. Josef Urban (CIIRC ČVUT) pak figurují v druhé desítce na čtrnáctém, respektive sedmnáctém místě.

 

Použité fotografie: Archiv ČVUT v Praze

Previous articleJak nadchnout mladé lidi pro techniku? Ukažme jim praxi
Next articleProjekt DFLEX ověřil využitelnost agregace flexibility

1 COMMENT

  1. […] the ranking of the best institutions in the field of informatics. According to it, based on the evaluation of scientific results, research teams from the Faculty of Electrical Engineering of the Czech Technical University (FEE […]

Comments are closed.