Úvodní projev Josefa Šivice na European Big Data Value Forum 2022

0
1060

V Praze se konalo European Big Data Value Forum 2022 s názvem „At the heart of the Ecosystem for Data and AI“.

European Big Data Value Forum (EBDVF) sdružuje odborníky z oboru, vývojáře, výzkumníky a významné politické osobnosti z celé Evropy a dalších regionů světa, aby prosazovali politická opatření a průmyslové a výzkumné činnosti v oblasti dat a umělé inteligence. 

Tento rok se tato významná událost konala v Praze ve dnech 21. – 23. listopadu. Organizátory EBDVF 2022 byli Big Data Value Association (BDVA)IT4Innovations (VSB – Technická univerzita Ostrava)Plan4all a Univerzita Karlova v Praze ve spolupráci s Evropskou komisí (DG CNECT). Akce proběhla pod záštitou Českého předsednictví v Radě EU.

Mezi řečníky byli vědci z našeho ústavu – vědecký ředitel Prof. Vladimír Mařík, ředitel Výzkumného a inovačního centra pro pokročilou průmyslovou výrobu RICAIP Dr. Tilman Becker, Dr. Josef Šivic v roli hlavního řečníka a Prof. Zdeněk Hanzálek.

Úterní úvodní přednášky si můžete v anglickém jazyce poslechnout ze záznamu:

 

V programu byly pro účastníky fóra plánovány rovněž dvě komentované prohlídky v Testbedu pro Průmysl 4.0 na našem institutu.

Podrobnosti naleznete na stránkách https://european-big-data-value-forum.eu/.

 

Previous articleVýroba bez vad a zmetkovosti. Česko-německá výzkumná spolupráce na CIIRC ČVUT se nově zaměří na odhalování chyb v rané fázi výrobního procesu
Next articlePrazdroj, CIIRC ČVUT a Microsoft spustili společný projekt "Chytrej výčep" zaměřený na úsporu energií