Rozhovor Sáry Polak s umělkyní Lily McCraith

Lily McCraith diskutovala v pátek 19. listopadu 2021 od 18.00 v laboratoři pAIoneers v Paralelní polis  s přední českou odbornicí na umělou inteligenci Sarou Polak.

Lily McCraith je londýnská designérka, výzkumnice a kreativní technoložka, která se zabývá oblastmi umělé inteligence, výpočetní techniky a designu. V současné době pobývá v Praze na rezidenčním pobytu ve Výzkumném a inovačním centru pokročilé průmyslové výroby (RICAIP), který hostí a koordinuje CIIRC ČVUT, jako stipendistka rezidenčního programu Goethe-Institutu pro umělou inteligenci. Během svého pobytu si klade za cíl využít potenciál umělé inteligence v kontextu jejího vlivu na naši planetu, zkoumat její roli při řešení globálních problémů a zároveň kriticky hodnotit její energetickou zátěž.

The event is supported by Goethe Institut Prag in cooperation with the RICAIP Centre and CIIRC CTU.

Previous articleCentrum RICAIP vás zve na přednášku a rozhovor s profesorem Wolfgangem Wahlsterem o umělé inteligenci pro průmysl
Next articleCena Inženýrské akademie ČR za rok 2020 byla udělena týmu CIIRC ČVUT