Studentský tým z CIIRC uspěl ve výzvě ROADEF

Studentský tým pracující ve skupině Inteligentní a mobilní robotika (IMR) CIIRC ČVUT skončil na 2. místě v kategorii Junior v optimalizační soutěži ROADEF Challenge 2020.

ROADEF Challenge je tradiční soutěž pořádaná francouzskou společností ROADEF. Zaměřuje se na identifikaci a řešení nových optimalizačních problémů, které každé dva roky navrhuje průmyslový partner – včetně společností Google, Renault nebo SNCF.

Výzvu pro rok 2020 formuloval francouzský provozovatel přenosové soustavy elektrické energie RTE. Cílem bylo naplánovat údržbu národní přenosové sítě, tj. vytvořit celoroční plán odpojování jednotlivých elektrických vedení. Soutěžící museli vzít v úvahu více omezení, například vzájemnou exkluzivitu některých odpojení, omezené zdroje pracovní síly nebo sezónní vlivy počasí. Celkem se rok a půl dlouhé soutěže zúčastnilo 74 mezinárodních týmů, které byly rozděleny do několika vyřazovacích fází (kvalifikace, semifinále a finále). Pro mladé výzkumníky byla samostatná kategorie Junior, definovaná tím, že účastníci nejsou absolventy doktorského studia.

Tým CIIRC se skládal pouze ze dvou členů – Davida Wollera (student doktorandshého studia pod vedením Miroslava Kulicha, IMR CIIRC ČVUT) a Jakuba Rady (student bakalářského studia, Elektrotechnická fakulta ČVUT). Po vítězství v semifinálové fázi v kategorii Junior se tým umístil na 2. místě v závěrečné fázi v kategorii a na 8. místě v celkovém hodnocení. „Soutěže jsme se účastnili poprvé a cítíme se velmi povzbuzeni výsledky a doufáme, že to bude motivovat další studenty, aby se k nám připojili ve výzvě 2022,“ říká David Woller.

In the photo Jakub Rada, David Woller, Miroslav Kulich (from the front right)

Previous articleChytré a propojené technologie Průmyslu 4.0 umožňují lépe pracovat s informacemi a efektivně je využívat k dosažení lepších výsledků
Next articleNominace na Cenu Wernera von Siemense pro studenty a mladé vědce jsou otevřeny