Soutěž Alexa Prize - Alquist opět v semifinále

Dne 17. března bylo uzavřeno a vyhodnoceno čtvrtfinále soutěže Amazonu Alexa Prize a náš Alquist byl coby jasný favorit jedním ze 6 týmů postupujících do semifinále na základě nejvyššího průměrného bodového ohodnocení, které jim přidělili samotní uživatelé zařízení s Alexou.

TOP SIX TEAMS
Alquist, ČVUT – Athena, UC Santa Cruz – Chirpy Cardinal, Stanford University – Dream, MIPT – Emora, Emory University – Gunrock, UC David

Další 3 týmy postoupili s tzv. divokou kartou (hodnocení od uživatelů, průměrná doba hovoru, průměrná doba bezporuchovosti v průběhu čtvrtfinále.

WILDCARD TEAMS
Audrey, University of Michigan – Bernard, UC San Diego – Tartan, Carnegie Mellon University

Do semifinále tak oficiálně 20. 3. odstartovalo celkem 9 týmů, které se až do 29. dubna budou snažit přesvědčit uživatele i samotný Amazon, že si zaslouží být mezi třemi nejlepšími, kteří budou ve finále soupeřit o uznání i finanční odměnu.

Držíme týmu palce, ať jim práce na vývoji nejlepšího social bota jde i v současné ochromené době tak dobře jako doposud.

Harmonogram soutěže (dle informací Amazonu stále platný)

Previous articleRobot pomůže analyzovat vzorky od lidí s podezřením na corona virus
Next articleCIIRC RP95-3D prošel dalším testováním. Polomaska Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT ochrání lékaře v nejtěžším klinickém provozu