CIIRC ČVUT v září hostí Evropskou konferenci o mobilních robotech ECMR

0
1903

European Conference on Mobile Robots neboli Evropská konference o mobilních robotech (ECMR) se soustřeďuje na základní výzkum a vývoj nových metod a postupů řízení a rozhodování využívaných v pokročilých autonomních (převážně mobilních) robotech. ECMR je mezinárodní otevřené bienále, které slouží především mladým vědcům v oblastech základního a aplikovaného výzkumu jako fórum k diskusi o nejnovějších výsledcích a inovacích v oblasti výzkumu a využití metod umělé inteligence v oblasti mobilní a autonomní robotiky.

Po Barceloně (Španělsko), Lincolnu (UK) a Paříži (Francie) hostí v letošním roce tuto prestižní konferenci čítající kolem stovky špičkových vědců z Evropy i z celého světa Praha a Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, konkrétně laboratoř Inteligentní a mobilní robotiky v jehož prostorách se konference 4. – 6. září koná.

Témata, která konference pokrývá, zahrnují převážně inteligentní mobilní robotiku, postupy řízení robotů s prvky umělé inteligence, metody autonomní navigace, plánování, multirobotické systémy, stejně jako robotické technologie pro krizová využití, roboty schopné koexistence v lidsky orientovaných prostředích, či přímé  spolupráce s lidmi, nevyjímaje ani inovativní postupy a řízení robotů pro průmyslovou výrobu se zaměřením na Průmysl 4.0 a další aplikace.

Konference nabízí unikátní přednášky,  mezi řečníky jsou Prof. Dr. Robert Babuška, TU Delft, NL, Prof. Dr. Josef Šivic, INRIA Paříž, FR a Prof. Dr. Melanie Zeilinger, ETH Curych, CH (více na https://www.ecmr2019.eu/invited-speakers).

Účast na ECMR 2019 je ideální příležitostí k získání inspirace v oblasti výzkumu a aplikací umělé inteligence v oblasti autonomní robotiky, dává možnost diskuze se špičkovými odborníky a nabízí inovativní a nestandardní řešení obtížných a ne zcela běžných problémů.

Registrace na konferenci je stále otevřena především pro zájemce o mobilní robotiku z řad vědeckých i firemních.
Více informací a registraci naleznete na: https://www.ecmr2019.eu/registration/