Prohlášení zaměstnanců a dalších členů CIIRC

Na schůzi zaměstnanců a dalších členů CIIRC ČVUT 7. 9. 2018 svolané předsedou Sněmu CIIRC a zastupujícím ředitelem CIIRC jsme se rozhodli, že vydáme následující prohlášení.

My, níže podepsaní souhlasíme s následujícími dvěma prohlášeními:

1. Rektor ČVUT doc. V. Petráček prohlásil 3. září 2018 ve vysílání veřejnoprávní televize v pořadu Studio ČT24:
    „Jistě neočekáváte, že budu na veřejnosti řešit detaily důvodů (odvolání profesora Maříka z funkce ředitele CIIRC), které jsou interní záležitostí školy a všichni zainteresovaní jsou s nimi seznámeni. Jako uvnitř organizace.“
    Po tomto vyjádření rektora ČVUT my, zaměstnanci a další členové CIIRC, prohlašujeme, že jsme dosud rektorem nebyli seznámení, a to i přes rektorovy opakované sliby, s důvody, proč rektor 4. června 2018 odvolal prof. V. Maříka z místa ředitele CIIRC ČVUT.
  2. Podporujeme transformaci CIIRC na fakultu ČVUT potřebnou pro dosažení odpovídající akademické samosprávy.

[petition_table page=200]

Previous articleRICAIP Testbed Day
Next articlePozvánka na akci: "Zažít město jinak v Testbedu pro Průmysl 4.0"