CIIRC získal významný projekt RICAIP, který pomůže rozvoji Průmyslu 4.0 nejen v ČR

0
5942

CIIRC společně s dalšími významnými partnery VUT-CEITEC, DFKI a ZeMA získal v prvním kole výzvy Teaming programu H2020 dotaci 400 tisíc EUR na rozvoj česko-německého výzkumného centra Průmyslu 4.0.

V druhém kole bude konsorcium usilovat o dotaci v souhrnné výši až 30 mil. EUR na provoz centra a související investice.

Rámec tohoto projektu byl již v roce 2016 zaštítěn podporou ze strany kancléřky Spolkové republiky Německo, Angelou Merkelovou a premiérem České republiky, Bohuslavem Sobotkou. Projekt RICAIP (Research and Innovation Centre on Advanced Industrial Production) má za cíl položit základy budoucího česko-německého výzkumného centra pokročilé průmyslové výroby. Jedinečné spojení dvou nejvýznamnějších českých technických škol s prestižními výzkumnými centry Německa dává výborné předpoklady pro rozvoj nových konceptů z oblasti Průmyslu 4.0, společného výzkumu a vzdělávání, managementu inovací a transferu technologií.

CIIRC, jakožto koordinátor projektu tak potvrzuje svoji nezastupitelnou a integrující roli při rozvíjení národní iniciativy Průmysl 4.0 v oblasti výzkumu.

Previous articleProfesor Noh z korejské Sungkyunkwan University navštívil CIIRC
Next articleSlavnostní otevření budovy ČVUT-CIIRC 2. 5. 2017