CLAIRE, největší světová síť pro výzkum umělé inteligence, přivítala nový plán EU

0
1265

19. února 2020 zveřejnila Evropská komise svůj plán „Evropa zralá pro digitalizaci“ (A Europe fit for the  digital age), který se skládá ze strategie pro data a bílé knihy pro umělou inteligenci.   Plán komise přijímá všechny klíčové části vize pro excelenci v AI představené asociací CLAIRE (Confederation of Laboratories for Artificial Intelligence Research in Europe) v červnu 2018, která má svou českou pobočku právě na CIIRC ČVUT.

CLAIRE vítá krok předsedkyně Evropské komise, Ursuly von der Leyen, přijmout rozhodná opatření pro posun vpřed v klíčových technologických oblastech. Von der Leyen učinila opatření v oblasti umělé inteligence (AI) nejvyšší prioritou, což je velmi potřebné s ohledem na společenské a ekonomické dopady AI technologií a na velké investice do AI v zahraničí, zejména v Číně a Spojených státech amerických.

Teprve před 20 měsíci zřídily stovky odborníků z oblasti umělé inteligence z celé Evropy CLAIRE za účelem využití myšlenek a poznatků o tom, jak může Evropa převzít vůdčí roli ve výzkumu a inovacích v oblasti umělé inteligence.  Vzhledem k tomu, jak AI technologie stále více definují způsob naší práce, našeho života a řešení problémů jak jednotlivců, tak celé společnosti, má tato problematika zásadní význam pro občany celé Evropy.  Od té doby se CLAIRE rozrostla a reprezentuje více než 350 výzkumných laboratoří a organizací zabývajících se AI,  které zastupují více než 21 000 výzkumníků a zaměstnanců napříč Evropou.

Celou tiskovou zprávu naleznete zde: https://claire-ai.org/wp-content/uploads/2020/02/CLAIRE-Press-Release-11.pdf