Czechcrunch podcast: Startupy často mluví o umělé inteligenci, jen aby byly cool, říká Tomáš Mikolov

0
830

Zdroj: https://www.czechcrunch.cz/2020/08/startupy-casto-mluvi-o-umele-inteligenci-jen-aby-byly-cool-do-facebooku-me-pretahl-zuckerberg-rika-tomas-mikolov-v-podcastu/

Z tuzemského akademického prostředí přes vylepšení překladače Googlu nebo práci ve Facebooku a Microsoftu až po návrat do Česka na půdu ČVUT. Tak by se dala ve zkratce popsat kariéra Tomáše Mikolova, uznávaného experta na umělou inteligenci, který se věnuje různým technologiím s ní spojených a který se velkou měrou podílel na vylepšení nástrojů a služeb zmíněných amerických obrů.

„Před zhruba deseti lety, kdy jsem se do zmíněných firem dostal, byl často sen mnoha doktorandů, že po dokončení studia půjdou dělat do podobné zajímavé firmy, dnes už se to trochu mění,“ říká Mikolov v novém dílu CzechCrunch Podcastu a zmiňuje, že v posledních letech má mnoho lidí naopak pocit, že obor umělé inteligence a strojového učení trochu stagnuje, že nemáme množství nových a převratných nápadů.

„To, co máme, můžeme využívat deset dvacet let, ale abychom dosáhli nějakého zásadnějšího pokroku, musíme dělat věci od začátku, znovu a jinak,“ míní. Přesto má Tomáš Mikolov pocit, že v Česku máme obrovské množství talentu a že se zdroje amerických firem často přeceňují. V podcastu upřímně popisuje, jaká pro něj byla práce ve Facebooku nebo Googlu, jak se k ní dostal, co ho zarazilo, ale i důvody svého návratu do Česka.