Inovacast s Pavlem Kordíkem

0
1761

Inovacast můžete sledovat na YouTube nebo odebírat v podcastových apikacích SpotifyApple Podcast, Google Podcasts nebo na  webu Národního centra Průmyslu 4.0.

„O informatiku je zájem, jak ze strany studentů, tak ze strany průmyslových firem. Kdybychom produkovali pětkrát více absolventů, tak by o to stále byl zájem“, říká Pavel Kordík, proděkan pro spolupráci s průmyslem na Fakultě informačních technologií ČVUT.

„Každá pořádná technická fakulta by měla stát na třech nožičkách – věda, spolupráce s průmyslem a výuka. Začínali jsme zejména s výukou a ostatní nožičky trochu kulhaly, ale teď už nám ta trojnožka začíná hezky fungovat,“ dodává.

„Baví mě management vědy a také jsem zjistil, jak je důležité popularizovat, dělat vědecký marketing. I u čistého výzkumu je marketing zásadní. Píšu blog posty, dělám videa a řadu dalších aktivit, jen proto, abychom naše objevy ve vědecké komunitě zpropagovali. Vědci se často neumí prodat.“

„Už nějakou dobu na fakultě buduji prostředí společných laboratoří. Je to dobré jak pro firmy, tak pro studenty. Ti by nám často zmizeli rovnou do firem a vůbec nedostudovali.  Podnik naopak nemusí utrácet tolik času svých expertů a studentům a jejich inovačnímu potenciálu se může částečně věnovat někdo jiný.“

doc. Ing. Pavel Kordík, Ph.D. je proděkanem pro spolupráci s průmyslem na Fakultě informačních technologií ČVUT. Vyučuje Metody výpočetní inteligence (NI-MVI) a Algoritmy data miningu (NI-ADM). Podílel se na vzniku startupů Recombee a UNICO.ai. Je jedním ze zakládajících členů iniciativy prg.ai. Celý vědecký život ho provází neuronové sítě, jejich optimalizace a rekomendační systémy.

 

Previous articleProf. Vladimír Mařík obdržel statut IEEE Life Fellow
Next articleNa CIIRC se uskuteční zimní škola DIH4AI a závěrečná konference projektu Cluster 4.0